Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay'da ulaşım çilesi isyan ettirdi

Gezi Parkı eylemleri nedeniyle kapatılan Güvenpark'taki dolmuşların bekleme yerinin değişmesi tepkiye neden oldu

Başkent'te ulaşımın merkezi konumunda bulunan Güvenpark'ta Gezi Parkı eylemleri nedeniyle kapatılan Milli Müdafaa Caddesi, Ankaralılar'a eziyet oldu. İşyerlerinden çıkarak dolmuşa binmek isteyen vatandaşlar İnönü Bulvarı'na kadar yürümek zorunda kaldı. Duraklara girmelerine izin verilmeyen dolmuş şoförleri ise TBMM önünde bulunan kavşakta sıra sıra dizildi.

KAVŞAĞA DİZİLDİLER

Ankara'nın merkezi olarak bilinen Kızılay Güvenpark'ta bulunan otobüs ve dolmuş durakları Gezi Parkı eylemleri nedeniyle trafiğe kapatıldı. Güvenlik gerekçesiyle kapatılan Milli Müdafaa Caddesi'ne girişlerine izin verilmeyen dolmuşlar ise yolcularını alabilmek için İnönü Bulvarı TBMM Kavşağı üzerine sıra sıra dizildi. İşyerlerinden çıkıp evlerine gitmek isteyen vatandaşlar ise dakikalarca yürümek zorunda kaldı.

HERKES TEPKİLİ

Vatandaştan tepki polisten ceza...
Milli Müdafaa Caddesi'ni trafik polislerinin sürekli denetim altında tuttuğunu ifade eden dolmuş şoförü Dursun Aydoğdu, yetkililerin dolmuşları cadde üzerinde durdurmadığını belirterek, "Polisler bize sürekli cezai işlem uyguluyor. Müşterilerimiz ise 'Kızılay deyip burada indiriyorsunuz' diyerek tepki gösteriyor. Hem vatandaşlar mağdur oldu hem de hangi dolmuşun nereden kalktığıyla ilgili birçok karmaşa yaşanıyor" diye konuştu.

Dolmuşa binmek eziyet haline geldi
İşten yorgun argın çıkarak dolmuşa binmek için İnönü Bulvarı'na kadar yürümek zorunda kaldığını belirten Namık Ayan, "Yaklaşık 10 gündür dolmuşa binmek için metrelerce yürüyoruz. Vatandaşa bu eziyet yapılmamalı" derken, Sakarya Caddesi'nde çalışan Seçkin Ergüneş ise "Rahatsızlığıma rağmen Sakarya Caddesi'nden İnönü Bulvarı'na kadar yürümek zorunda kalıyorum. En kısa zamanda eski haline dönmesini bekliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'da ulaşım çilesi isyan ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN