Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 yıllık ev hapsi projeyle son buldu

Giriş Tarihi: 11.6.2013

Çankaya Belediyesi Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi'nde çalışan doğuştan engelli Aynur Akeren, 20 yıl aradan sonra ilk kez evinin dışına çıktığını söyledi

Doğuştan fiziksel engelli Aynur Akeren, koltuk değnekleriyle hayata tutunuyor. 20 yıl boyunca dışarıyı sadece pencereden izleyen genç kadın şimdi 40 yaşında. Bugüne kadar evde hapis hayatı yaşayan Akeren'in hayatı Çankaya Belediyesi'nin Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi'nde oyuncak yapmasıyla değişti. Atölyede birbirinden güzel oyuncaklara hayat veren Akeren, bunları İstanbul'daki fuarda sergilemek için giden ekibin de içinde yer aldı.

"ÖZGÜVEN KAZANDIM"
Yıllarca evden dışarı çıkamayan Akeren, İstanbul'u gördüğü için büyük mutluluk yaşadığını dile getirdi. Akeren, duygularını şu sözlerle açıkladı: "Gerçekten çok mutluyum. Evimden dışarı çıkamazken buralara gelebilmek, denizi görmek benim için hayal bile edilemez bir durumdu. Şimdi hayallerim gerçek oldu. Çankaya Belediyesi'nin Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi beni yeniden hayata bağladı. Hayatta kendi başıma bir şeyler yapabileceğimin özgüvenini kazandım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 yıllık ev hapsi projeyle son buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN