Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızlarpınarı trafiğe açıldı

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Tandoğan-Keçiören Metrosu çalışmaları nedeniyle 11 aydır kapalı olan Kızlarpınarı Caddesi'ni trafiğe açtı

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Keçiören-Tandoğan hattındaki metro çalışmaları sona erdi. Kızlarpınarı Caddesi'nde 11 aydır kapalı olan yolun açılışı da yapıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, normalde 2 yılda tamamlanması gereken bölümün inşaatının 1 yıldan daha kısa bir sürede tamamlandığını dile getirerek, "Biraz bu bölgedeki esnaf sıkıntı yaşadı ama kalıcı rahatlık için geçici rahatsızlığa katlanacağız. Eğer Ankaralı, Keçiörenli metro istiyorsa, çağdaş toplu taşımacılığa bir an önce kavuşmak istiyorsa bu kaçınılmaz" dedi.

DENEME SÜRÜŞLERİ YAPILACAK

Yıldırım, Keçiören-Tandoğan hattını 2014'ün ilk yarısında açmayı planladıklarını açıklayarak şöyle konuştu: "Hatta tünel çalışmaları yüzde 50 oranında tamamlandı. Kazı işleri ve istasyon çalışmaları devam ediyor. Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan hatları ise yıl sonuna kadar tamamlanacak. Söz konusu iki hat için temmuz ayında trenler gelecek. Ağustos ayında ise deneme sürüşlerine geçilecek. 3 hattın açılmasıyla Ankara'nın 10 yıldır devam eden metro meselesi gündemden kalkmış olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızlarpınarı trafiğe açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN