Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş kadınlarından destek eleştirisi

Ankaralı iş kadınları, projeler ürettiklerini ancak Ankara Kalkınma Ajansı destek sisteminin ellerini kollarını bağladığını dile getirdi

Başkent'in gelişimine katkı sağlayan Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD) Başkanı Renan Ceylan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri SABAH Ankara'yı ziyaret etti. Kentin gelişimine katkı sağlayacak projeler ürettiklerini ancak Ankara Kalkınma Ajansı'nın destek sisteminin ellerini kollarını bağladığını belirten iş kadınları, yapılacak yeni düzenlemelerle bu sorunun aşılabileceğini söyledi.

"STK'LAR TİCARETHANE DEĞİL"
2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği üyeleri, Başkent'le ilgili sorunları dile getirdi. Başkan Renan Ceylan, kentin gelişimi ve tanıtımı için önemli projelere imza attıklarını belirterek, "Sivil toplum kuruluşları ticarethane olmadığı için Ankara Kalkınma Ajansı'nın destek politikasıyla ilgili problemler yaşıyoruz" dedi.

"PROJELERİN ÖNÜ KESİLİYOR"
Daha önce gerçekleştirdikleri projelerde herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını dile getiren Ceylan, "Ancak daha sonra yapılan düzenlemelerle Ankara Kalkınma Ajansı'nın ödeme sistemi değiştirildi. Önceden proje götürdüğümüzde bedel hesapta blokelenip bize ödeme yapılırdı ancak şu anda proje maliyetini derneğin kendi cebinden karşılaması gerekiyor. Ödeme ise daha sonra tarafımıza yapılıyor. Bu uygulama sadece bizim değil birçok projenin de önünü kesiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş kadınlarından destek eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN