Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minikler sanal esarete karşı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde 9 aydır drama eğitimi alan minik öğrenciler, oyunlarıyla izleyenlerden tam not aldı

Giriş Tarihi: 14.6.2013
Kendileri küçük yetenekleri büyük olan çocuklar ailelerinin ve sevdiklerinin karşısına "Benim Güzel Pabuçlarım" adlı oyunu sahneleyerek çıktı. Televizyon, bilgisayar ve gelişen teknoloji ile yaşamın özünün kaybedildiğini anlatan oyunda ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin gösterdiği performans takdir topladı. Dersu Yavuz Altun'un yazdığı, Sinan Hürkardeş'in yönettiği oyunda, 8 palyaçonun gelişen teknolojiye karşı mücadelesi anlatılıyor.

19 ÇOCUK SAHNE ALDI

Televizyon, bilgisayar ve sanal hayatla yaşamın özünün unutulduğu, ilişkilerin sunileştiği, sokak oyunlarının yerine bilgisayarların konduğunun anlatıldığı oyunda 19 çocuk sahne aldı.

MESAJ VERİYOR
9 ay boyunca çocukları oyuna hazırlayan yönetmen Sinan Hürkardeş, "Hayatımıza hızlı giriş yapan teknolojiyle mutluluklarımızı artık sanal şeylerden elde etmeye başladık. Sanal alem insanı gerçeklerden uzaklaştırıyor ve hayattan keyif alamaz hale getiriyor. Oyunda palyaçolar, izleyiciye sevgi, şefkat ve vicdanın bilgisayar oyunlarıyla sanal alemde sağlanamayacağını, insan sevgisinin ve doğal hayatın yerini teknolojinin almaması gerektiği mesajını veriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minikler sanal esarete karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN