Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zafertepe'nin kaderi değişiyor

Yıllardır büyük bir kangren haline gelen Zafertepe'deki gecekondu problemi çözüme kavuşuyor. Yeniden inşa edilecek bölgenin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Çankaya Zafertepe'nin kaderi değişiyor. Kangren haline gelen gecekondu sorunu Çankaya Belediyesi'nin girişimleriyle çözüme kavuşuyor. Belediye, hayata geçirdiği Zafertepe İnsancıl Kentsel Yenileme Projesi'yle yıllardır çözüm bulamayan soruna el attı. Son aşamaya gelinen proje tamamlandığında bölgeye birçok sosyal donatı da kazandırılacak.

ÇIKARLARI GÖZETİLDİ
Zafertepe Bölgesi'nde gerçekleştirilen "İnsancıl Kentsel Yenileme Projesi" ile kentteki dar gelirli vatandaşın çıkarlarının gözetildiğini anlatan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Belediyeye güvenen vatandaşlarla birlikte halkın makus talihini değiştireceğiz. Proje kapsamında yeşil alan, park, kadınlara destek amaçlı gündüz bakımevi ile çocuk merkezi yapacağız" dedi.

İHALE YAPILACAK
Tanık, "Bizim en büyük ödülümüz Çankayalılar'ın yüzünü güldürüp kalbini kazanmak. 'İnsancıl Kentsel Yenileme Projesi'nde konutların yapım ihalesinin başlatıldığını anlatan Tanık, "İhale 25 Haziran saat 13.30'ta Zafertepe Mahallesi'nde 14 bin 325 metre kare, Metin Oktay Mahallesi'nde ise saat 14.40'ta ise 7 bin 786 metre karelik toplam arsa alanında kat karşılığı konut için ihaleye çıkacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zafertepe'nin kaderi değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN