Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sakarya Caddesi'nde Ahşap Sempozyumu

Çankaya Belediyesi'nin kent merkezini yeniden canlandırmak amacıyla düzenlediği '3. Uluslararası Çankaya Heykel Sempozyumu' Sakarya Caddesi'nde gerçekleştiriliyor

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Ahşaplar, Sakarya Caddesi'nde hayat bulacak. Çankaya Belediyesi'nin kent merkezini yeniden canlandırmak amacıyla düzenlediği '3. Uluslararası Çankaya Heykel Sempozyumu' başladı. Bangladeş Büyükelçiliği Müsteşarı Shah Asif Rahman ve Meksika Konsolosu Jose De Jesus Cisneros'un da katıldığı açılış töreninde sanatçılarla bir araya geldi.

"MÜZİK DE DİNLENECEK"
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, sanatçıların İtalya'dan, Yeni Zelanda'dan, Meksika'dan ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinden gelerek sanatın evrensel kardeşliğinin dilini, Başkent'e taşıdıklarını anlatarak, "Heykeltıraşlarımızın yaptığı ürünleri caddede özel noktalara yerleştirerek bölgede sanat atmosferinin yeşermesi için elimizden geleni yapacağız. Sempozyum boyunca Bin Çocuk Korosu Orkestrası ile müzisyen dostlarımız burada güzel etkinliklere imza atacak" diye konuştu.

6 SANATÇI KATILIYOR

Sempozyumda bu yıl Türkiye'den Ürün Ünal, Varol Topaç, Yücel Kale'nin, Meksika'dan David M. Bucio, İtalya'dan Alex Von Pentz, Yeni Zelanda'dan Stephen Woodward Ankaralılar'la buluşacak. Vatandaşların sanatçıları çalışırken görebileceği, bir heykelin oluşumuna tanıklık edebileceği sempozyumda ilk haftayı atölye ortamında hazırlık yaparak geçirecek olan sanatçılar 24-29 Haziran günleri arasında eserlerini caddede yapma imkanı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya Caddesi'nde Ahşap Sempozyumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN