Başkent'in ihracat şampiyonu: ASELSAN

Önceki yıla göre ihracatını yüzde 229 oranında artıran ASELSAN, "İhracatı en hızlı yükselen firmalar" arasında ilk sıraya yerleşti

Giriş Tarihi: 22.6.2013
Türkiye'nin en önemli firmaları arasında yer alan ASELSAN, bir önceki yıla göre ihracatını yüzde 229 oranında artırdı. 2012'de 109 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren ASELSAN, Ankara'da ihracatı en hızlı yükselen firmalar arasında ilk sırada yer aldı. Veriler, 2012 yılı Türkiye İhracat Performansı analizini yapan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklandı.

VERİ LER PAYLAŞ ILDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2012 yılı araştırmasında ASELSAN ile ilgili ayrıca şu veriler paylaşıldı: "İhracatı en hızlı yükselen Türkiye'de 2., Ankara'da 1. firma oldu. 'En karlı şirketler' değerlendirmesinde 8., 'Elektrik-elektronik' sektöründe 21., 'Genel sıralama'da 1000 firma arasından 128., "En fazla istihdam sağlayan şirketler sıralamasında 13., "En fazla yatırım sağlayan firmalar arasında 95 milyon TL ile 17. sırada yer aldı"

"MİLLİ ÇÖZÜM ÜRETİ YOR"

ASELSAN tarafından üretilen sistemler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanı sıra BM Barış Gücü operasyonları dahil 45 ülke kullanıcılarına her türlü koşulda hizmet veriyor. ASELSAN, öncelikli olarak TSK'nın ihtiyaçlarına milli çözüm üretiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'in ihracat şampiyonu: ASELSAN
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN