Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçak sigara 1 milyonu aştı

Son dönemlerde olası terör saldırılarına karşı ve uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan uygulamalarda 1 milyon paket kaçak sigara yakalandı

Reyhanlı patlamasından önce istihbarattan gelen uyarı üzerine ve zehir tacirlerinin geçiş güzergahı olarak kullanılan Ankara'da polis alarma geçti. Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terör, Güvenlik, Asayiş, Kaçakçılık ve Trafik ekipleri kentin giriş çıkışlarında sıkı uygulamalar başlattı. Bugüne kadar durdurulan binlerce otobüs, minibüs ve otomobillerde 1 Milyon paketi aşkın kaçak sigaranın yakalandığı belirtildi. Kaçakçıların Başkent'e ve çevre illerde satmayı planladığı kaçak sigaralara el konulurken, gözaltına alınan kişiler hakkında da "Kaçakçılık Kanununa Muhalefet" maddesinden yasal işlem yapıldı.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR TUTULDU

Kaçakçılık polisi geçen hafta yaptığı lüks otomobil vurgunu operasyonuyla adını duyurdu. Ancak polisin 11 Mayıs'ta Reyhanlı'da düzenlenen çifte bombalı saldırılar öncesinden itibaren alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde de yüklü miktarda kaçak sigara ele geçirdiği ortaya çıktı. Terör örgütlerinin hedefindeki Başkent için tetikte bekleyen polis, kentin giriş ve çıkışlarındaki Samsun, Konya ve İstanbul otoyollarında bir dizi önlem aldı.

BİNLERCE ARAÇ ARANDI
Bombalı saldırı ihtimali ve zehir tacirlerinin uyuşturucu sevkiyatı ön planda tutularak durdurulan araçların bagajlarında arama ve tarama faaliyeti yapıldı. Dedektör köpeklerle yapılan bagaj aramalarında koli, valiz ve çantalar açıldı. 1 buçuk aylık sürede binlerce araçta yapılan aramada 1 Milyon paketi aşkın kaçak sigara ele geçirildi. Kaçakçıların sigaraları Ankara'daki pasaj ve tezgahlarla çevre illerde satmayı planladığı belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak sigara 1 milyonu aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN