Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'nın 'İnci'si

Giriş Tarihi: 26.6.2013

Geleceğin liderlerini yetiştirmek için yola çıkan İnci Koleji, Batıkent'te standartları yüksek akıllı binayla öğrencilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı hedefliyor

İnci Koleji, Ankara'nın 'İnci'si olmayı amaçlıyor. Kolejin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıraç, geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Eğitim dünyasında söz sahibi olmanın yolu yenilikçilikten geçiyor. Kolejin dinamik yapısı gelişimi zorunlu kılıyor. Bu gelişimin en önemli parçası ise akılcı ve planlı bir büyüme" dedi.

İMRENİLECEK BİR YAPI

Batıkent'teki yeni okullarına ilişkin bilgi veren Kıraç, şöyle konuştu: "Son yıllarda eğitim dünyasında yeni yapılanmalarla rekabet ortamı yaşanıyor. Bu durumda gerçek kurumlar, uzun soluklu ve kalıcı olabilecek. Batıkent İnci Koleji, eğitim dünyasındaki dinamik ve yenilikçi sürece uygun olarak imrenilecek bir fiziksel yapı ortaya koydu. Standartları yüksek akıllı bir binayla öğrencilerin fizyolojik, sosyolojik ve pedagojik ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı hedefliyor."

3 E FORMÜLÜ İŞLİYOR

Murat Kıraç, eğitim-öğretim sürecinde en önemli birimin çalışan insanlarla ilgili kriterler olduğunu anlatarak, bunu 3 E (Emanet, emniyet, ehliyet) formülüyle ifade etti. İnci Koleji'nde her öğrenciye 'emanet' olarak bakıldığını anlatan Kıraç, "Biz emanete gözümüz gibi bakarız" dedi. Kıraç, öğrencinin emniyetli yani güvenilir bir ortamda olması gerektiğini anlatarak, okulun en az aile kadar emniyet sağladığını söyledi. İşinin ehli olmayan hiç kimsenin kadroya dahil edilmediğini vurgulayan Kıraç, "ehliyet"in ise önem verdikleri bir diğer unsur olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın 'İnci'si
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN