Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivalde 'Islanma Yarışı' ilgi odağı

Büyük Ankara Festivali'nde ANFA stantında yer alan "Konuşan ve Islatan Çeşme", özellikle minik ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Büyük Ankara Festivali"nde kurulan çok sayıda stantta her yaştan Ankaralı doyasıya eğleniyor ve stres atıyor. Belediyenin park ve rekreasyon alanlarının bakımını, işletmesini yapan ANFA Ankara Altınpark İşletmeleri'nin standında yer alan "Konuşan ve Islatan Havuz", her yaştan Ankaralı'nın ilgisini çekiyor.

KIZDIKÇA ISLATIYOR

ANFA standında yer alan "Konuşan ve Islatan Çeşme"nin çevresine toplanan çocuklar önce çeşmeyle konuşmaya çalışıyor. Çeşmeyi kontrol eden ve "gizli" bir köşede yer alan bir görevli havuza yerleştirilen ses sistemi sayesinde hareketlerini izlediği çocuklarla sohbet ediyor ve onlarla şaka içerikli konuşuyor.

GÜLDÜRÜYOR, SERİNLETİYOR
Çeşmenin konuştuğunu düşünen çocuklar ve gençler ise çeşmeden gelen seslere karşılık veriyor. Tamamen bir oyun olan ve ANFA görevlisinin kontrolünde gerçekleşen kontrollü oyunda öfkelenen çeşme çocuklara su fışkırtıyor. Yaz sıcaklarının iyice arttığı günlerin yaşandığı Ankara'da festival alanında "Islatan ve Konuşan Çeşme" Ankaralılar'ı hem güldürüyor hem de serinletiyor.

KONSER COŞKUSU
Büyük Ankara Festivali'nin 9. gününde arabeskin ünlü sesi Ceylan ile Türk Sanat Müziği'nin usta yorumcusu Mustafa Keser, Başkentliler'le bir aradaydı. Bu yıl 30. sanat yılını kutladığını ifade eden Ceylan, "Beni ayakta sizlerin sevgisi tutuyor. Her şey için teşekkür ederim" dedi. Geniş repertuarı ve müthiş sahne performansıyla yıllardır sevenlerin gönlünde taht kuran ünlü sanatçı Mustafa Keser de söylediği parçalarla sevenlerine müzik ziyafeti sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde 'Islanma Yarışı' ilgi odağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN