Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilyada organik devri İmhotep Mobilya

Ankara'da 2004'te kurulan İmhotep Mobilya, insan sağlığına en uygun mobilyaları üreterek dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor

3 kuşaktır mobilya üretimiyle uğraşan bir aileden gelen Ali Erkaya, 2004'te Siteler'de kurduğu İmhotep markasıyla dünya devi olma yolunda emin adımlar atıyor. İnsan sağlığını ön planda tutan, mobilya yapımında kullanılan ağaçlardan boya ve cilaya kadar organik ürünlerle üretim yapan Erkaya, "Mobilyalarımızda doğal ağaçların yanı sıra su bazlı ve insan sağlığına zararsız boya ve cilalar kullanıyoruz" dedi.

ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI
Siteler'de küçük bir imalathaneyle organik mobilya üretimine başlayan Ali Erkaya, kısa zaman içinde gelen yoğun taleplerle İmhotep markasını sadece Ankara'nın değil tüm Türkiye'nin markası haline getirmeyi başardı. İmhotep'in 'organik' portfolyosu arasında oturma odası, yatak odası, yemek odası, gömme dolap gibi ürünlerin yanı sıra kapı, pencere ve mutfak dolapları da bulunuyor. Ürünlerin tamamı en başta insan sağlığı gözetilerek üretiliyor.

"YOĞUN TALEP VAR"
Erkaya, Karacakaya Caddesi üzerinde yer alan 1000 metrekarelik showroomun yoğun talebe yetişmeyince ilk şubeyi Siteler Demirhendek Caddesi üzerinde açtıklarını söyledi. 2011 yılında işleri büyütme adına ilk adımı atarak Demirhendek Caddesi'nde bin 200 metrekare kapalı alana sahip bir showroom daha açtıklarını anlatan Erkaya, "Kendi ismimizle oluşturduğumuz şubenin yanı sıra o dönemde Türkiye'nin de çeşitli kentlerine ürünlerimizi gönderiyorduk" dedi.

'GELİŞMEYE DEVAM'
Şu anda 40 kişilik bir ekiple birlikte çalıştıklarını belirten Ali Erkaya, "İşlerimiz hareketlenmeye başladığında sırasıyla Ordu, Giresun, Fethiye, Alanya ve Bursa'ya tali bayilikler verdik. Markamızı daha fazla kitleye ulaştırmaya başladık. Kendimizi geliştirmek ve yurt dışındaki trendleri de takip edebilmek için yılda mutlaka 50-60 gün yurt dışına çıkıyorum ve orada bulunan fuarları gezmeye gayret gösteriyorum" diye konuştu.

FUARLAR KAÇMIYOR
Mobilya aksesuarlarının yanı sıra ahşap merdiven basamakları dahi ürettiklerini hatırlatan Erkaya şöyle konuştu: "2008 yılında Ankara'da organize edilen mobilya fuarlarına katılmaya başladık. 2009, 2010 yıllarında da bu alışkanlığımız devam etti. Daha sonraki yıllarda ise Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) düzenlediği mobilya fuarlarında yerimizi aldık. Markamızın tanıtımı için fuarların yanı sıra yazılı ve görsel basını da kullanarak büyümeyi sürdürdük."

ÜÇ ÜLKEYE İHRACAT
Firmanın 2013 bütçe planlamasında tanıtıma büyük pay ayırdıklarını vurgulayan Ali Erkaya, "Bu yılın başında oluşturduğumuz bütçeyle 2 televizyon dizisinde ve çok sayıda dergide markamıza yatırım yapmaya başladık. İmhotep markası adı altında Türkiye'nin çeşitli illerinde bayilikler oluşturmayı hedefliyoruz. Ayrıca şu anda Fransa, Almanya ve Kıbrıs'a da ihracat gerçekleştiriyoruz. Hedeflerimiz arasında ihracat miktarımızı yükseltmek de yer alıyor" dedi.

KİŞİYE ÖZEL TASARIM
Kişiye özel tasarımlar yaptıklarının da altını çizen Ali Erkaya, "Ekibimizde yer alan tasarımcı ve mimar arkadaşlarımızla müşterilerimizin her türlü isteğine cevap verebiliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz proje bazlı çalışmalarla bizden istenen her mobilyayı müşterinin isteği ve zevkine göre tasarlıyoruz. Projenin uygulanacağı alanın gerekli ölçümleri yapıldıktan sonra 3 boyutlu tasarımlar ortaya çıkararak müşterilerimize sunuyor ve fikir alışverişi yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilyada organik devri İmhotep Mobilya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN