Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalifiye eleman için üç lise inşa edilecek

Giriş Tarihi: 28.6.2013

ATO Başkanı Bezci, sektördeki kalifiye eleman eksikliği için 3 adet lise yapacaklarını açıkladı

Ankara Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteğiyle Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Ankara PERDER ve Retail Türkiye tarafından, "Perakende Eğitim ve İnsan Kaynakları" konulu İç Anadolu Perakende Konferansı gerçekleştirildi. Sheraton Otel'de düzenlenen konferansta ATO Başkanı Salih Bezci, kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesine destek olmak amacıyla 3 adet 32 derslikli meslek lisesi yapılacağını, bunların içinde perakende sektörüyle ilgili sınıfların da bulunacağını anlattı.

ÖNEMLİ BİR SORUN
Bezci, perakende sektörünün Türkiye'nin lokomotiflerinden biri haline geldiğini ifade ederek, "Toplam ticarette ve istihdamda Türkiye'nin üçüncü büyük sektörü" dedi. Kalifiye eleman eksikliğinin sektörün önemli sorunlarından olduğunu dile getiren Bezci, Türkiye İş Kurumu ile birlikte yürüttükleri aktif işgücü programı kapsamında eleman yetiştirerek bu eksikliğin giderilmesine destek olacaklarını ifade etti.

AMAÇ GELİŞİME KATKI
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Selamet Aygün de sektörün gelişim süreçlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, "TPF, 366 markanın özverisiyle, yıllık ortalama yüzde 20 büyüme oranı, yaklaşık 15 milyar lira ciro ve yüzde 30'u aşan pazar payı ve 65 bin çalışanıyla ülkemizin en büyük perakende temsilcisi konumuna geldi" dedi. Ankara PERDER Başkanı Mustafa Altunbilek ise müşteri memnuniyetinin çalışan memnuniyetinden geçtiğini hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalifiye eleman için üç lise inşa edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN