Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan öncesi gıda operasyonu yapıldı

Yaklaşan Ramazan ayını dikkate alan ekipler, bozuk ve sağlıksız gıda üretenlere göz açtırmıyor. Bozuk 2 ton ürün imha edildi

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Bozuk ve sağlıksız ürün satışı gerçekleştiren işletmeler sıkı takibe alındı. Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan ayı öncesinde vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşılması için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Denetimlerini sıklaştıran ekipler son kullanma tarihi geçmiş yaklaşık 2 ton ürünü imha etti.

CEZA UYGULANDI

Kontrol ekiplerinin denetimleri sırasında bir işletmede son kullanma tarihi geçmiş soya unu, süt tozu, peynir altı suyu tozu ve bitkisel yağ tespit edildi. Bu ürünlere el konularak mevzuat hükümleri çerçevesinde işletmeye idari işlem uygulandı. El konulan ürünler Mamak'taki çöp toplama alanına götürülerek yok edildi.

"ARALIKSIZ SÜRÜYOR"
Sağlıklı ve güvenli gıda ürünlerinin ancak sağlıklı hammaddelerden elde edilebileceğini belirten Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, denetimlerin yıl boyunca aralıksız sürdüğünü belirterek, "Gıda üretimi yapan işletmeler ürettikleri ürünün sağlıklı ve güvenilir olmasını sağlamak zorunda. Üretimde kullanılan hammaddeleri seçerken, onları saklarken çok dikkatli olmak zorundalar. Son kullanma tarihi geçmiş, ambalajı bozulmuş ürünler kullanılmamalı" dedi.

'MUTLAKA BİLDİRİN'
Ankaralılar'ın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerini sağlamak için denetimlerin aralıksız sürdürüleceğine değinen Muhsin Temel, vatandaşlardan ise "Alışveriş yaparken ürünlerin son kullanma tarihini kontrol edin. Karşılaştığınız olumsuzlukları da 174 ALO GIDA hattına bildirin. Hemen müdahale edelim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan öncesi gıda operasyonu yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN