Ali ERDOĞAN: Amatör sporlara önem verilmeli

Giriş Tarihi: 2.7.2013
Mersin'i geride bıraktık… 14 gün sonra Başkent'e döndük… Akdeniz Oyunları'nda rekorlar kırdık… Madalyasıyla, sporcusuyla… Bu rekorlarda Ankaralı sporcularında katkısını unutmamak gerekir… ASKİ'nin güreşte, halterde, Badminton'da EGO ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bocce'de Şekerspor, Kazan Belediyesi sporcuları büyük başarılara imza attılar… Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik ve Bocce Federasyonu Başkanı Ahmet Tekcan bu başarının mimarlarından… Bu madalyalar bir başlangıç olmalı… Çıta yükseltilmeli… Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında aynı başarıyı göstermeleri gerekir… Yoksa Akdeniz'de sıkışıp kalırız… Özmekik ve Tekcan'a güveniyorum… Şunu her zaman savundum… Futbol belediyenin işi değil.
Belediyeler atletizm, yüzme, jimnastik, tekvando, güreş, halter, badminton, bocce gibi branşlara destek vermeli.
Futbola ayrılan bütçenin onda biri ile başarı gelir… Yeter ki sporcu ve antrenör seçiminde dikkatli olsunlar… Mersin'de Ankaralı sporcularla gururlandım… Keyifleri ve coşkuları görülmeye değerdi… Devlet başarılı olanlara ödül verecek.
Sporun ve sporcunun yanında olan Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'inde bu başarıları ödülsüz bırakmayacağına inanıyorum.
Mersin'e veda ederken hep Ankara'yı düşündüm… Yeni stat, basketbol, voleybol, jimnastik, yüzme salonlarını, atletizm sahasının Ankara'ya yapılacağını hayal ettim… Hayalim gerekçeleşir mi? Bilemiyorum… Ama Mersin'deki tesislerin Ankara'ya yapılmasını istiyorum… Ankara o zaman daha güzel olur… Çünkü Ankara spor tesisleri bakımından çok kötü… Başkent ve başkentlilere yakışmıyor… O zaman Başkent'e yakışan spor tesisi istiyorum… Mersin'i bu nedenle spor tesisi yönünden kıskandım…


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali ERDOĞAN: Amatör sporlara önem verilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN