Bilgisayar oyunu birincilik getirdi

LYS sonuçlarında 500 tam puan alarak Ankara'ya tek birincilik yaşatan Aslı Aktakke, DİL- 1 puan türünde yakaladığı başarının sırrını, bilgisayarda oyun oynamaya bağladı

Dün açıklanan LYS sınav sonuçlarıyla birlikte 2013 yılının en başarılı öğrencileri de belli oldu. Ankara'nın 500 tam puan alarak tek birincisi olan Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Aslı Aktakke, başarısının sırrını İngilizce bilgisayar oyunları, kitaplar, dizi ve filmlere olan merakına bağladı. Aslı'nın annesi Işık Aktakke ise kızına hiç 'ders çalış' demediğini vurguladı.

DİZİDEN ETKİLENDİ

Hem annesi Işık Aktakke'nin isteği hem de son dönemlerin en çok izlenen yabancı dizilerinden biri olan House'tan etkilenerek tıp fakültesi tercih edeceğini belirten Aslı Aktakke, "Sınava hazırlanırken gittiğim dershanenin de başarıma büyük etkisi oldu. Ancak dershanenin haricinde bol bol İngilizce kitaplar okudum, bilgisayar oyunları oynadım, yabancı dizi ve filmleri izledim. Bu diziler içinde dünyaca ünlü House'tan çok etkilendim. Bu nedenle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih edeceğim" dedi.

"RAHAT VE HUZURLU ORTAM"
Gelecek yıl LYS'ye hazırlanacak olan öğrencilere yabancı dizileri mutlaka izlemelerini tavsiye eden Aslı Aktakke, ablası Nazlı Aktakke'nin de önceki yıllarda girdiği üniversite sınavında Türkiye'de ilk 400 arasına girdiğini söyledi. Başarılı öğrencilerin annesi Fransızca öğretmeni Işık Aktakke ise sınava hazırlanan öğrencilerin velilerine şu tavsiyelerde bulundu: "Ders çalışırken rahat ve huzurlu bir ortam öğrenciler için çok önemli. Bir kez olsun 'ders çalış' demedim. Öğrencilere bu baskıyı uygulamak onları olumsuz etkiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgisayar oyunu birincilik getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN