Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler emin ellerde

Giriş Tarihi: 8.7.2013

Dr. Savaş Kudaş yönetimindeki ekip Avrupa üst takımlarına uygulanan testleri G.Birliği futbolcularında denedi. Sağlık ekibi takımın performansına katkı sunarak güven verdi

Gençlerbirliği'nde sağlık taramaları tam not aldı. Avrupa'da yapılan testleri uygulayan sağlık ekibi, ayrı bir rekora imza attı. On yıldır Gençlebirliği futbolcularına sağlık konusunda destek olan uzman Dr. Savaş Kudaş yönetimindeki ekip, takım gibi ligde de istikrar abidesi oldu. 10 yılda iki fizyoterapist olan Bünyamin Haksever, Mehmet Şen ve iki masör Hakan Gökbulut ile Mehmet Can, kırmızı-siyahlı Başkent ekibinde önemli işlere imza attı.

Özel program belirlendi
Avrupa'nın üst liglerinde yer alan kulüplerin uyguladığı testleri Türkiye'de ilk kez hayata geçiren Gençlerbirliği'nin sağlık ekibi, SpartaNova, Omegawave, izokinetik kuvvet ve laktat sonuçlarını harmanlayarak teknik heyeti bilgilendirdi. Sonuçlardan elde edilen verilere göre oyuncuların antrenman formatları tekrar düzenlendi. Eksik görülen alanlarda futbolcular için özel antrenman programları planlandı.

Her türlü kolaylık sağlandı
Takımın sağlık ekibinden sorumlu Spor Hekimliği Uzmanı Dr. Savaş Kudaş, sezon öncesi yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi: "Spor hekimliği uzmanlığı, yaralanmış sporcuyu tedavi etmek anlamına gelmez. Bizim uzmanlık alanımızda, sporcunun yaralanmasını önlemek ve performansını artırmak da önemli. Yurt dışında yapılan görüşmeler ve eğitimler sonucunda özellikle Avrupa'daki başarılı ekiplerin sezon öncesi bazı bilimsel testleri uyguladıklarını gördük. Yeni sezon öncesi teknik direktörümüz Metin Diyadin ve Genel Menajerimiz E. Cem Onuk ile toplantı yaptık. Bu testlerin önemini ve gerekliliğini sunduk. Yeniliğe açık ve bilimsel uygulamalara inanan Diyadin, testlerin yapılması için bize her türlü kolaylığı sağladı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler emin ellerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN