Öğrencilere büyük kolaylık

Üniversite tercih edecek adayların, kent, program, öğretim şekli ve puanına göre kendisine en uygun bölümü belirlemesine imkan tanıyan program Hacettepe'de geliştirildi

Giriş Tarihi: 10.7.2013
Hacettepe Teknokent'te kurulu firmanın Uygulama Hizmetleri Müdürü Volkan Gökdemir, yaptığı açıklamada, üniversite adaylarına tercih işlemlerinde yardımcı olmak için adayların ÖSYM'de yer alan puan ve bölüm bilgileriyle tercih kılavuzu bilgilerini kullanarak internet sitesi tasarladıklarını belirtti. Sitenin geçen yıl 83 bin öğrenciye hizmet verdiğini anlatan Gökdemir, programa adayların bu yıl da yoğun ilgi gösterdiğini ve 3 günde yaklaşık 6 bin adayın sistemi kullandığını söyledi. Programa TC kimlik numarasıyla giren adayların önce ekranda Türkiye ve Kıbrıs'taki 18 bin 845 programı gördüğünü ifade eden Gökdemir, "Daha sonra, adaylar ister elle, ister ÖSYM ekranından bilgileri TC kimlik numaraları ve şifreleriyle alıyorlar. Burada üniversitelerinin 2011 ve 2012 puanları ve başarı sıralamaları karşılaştırmalı olarak yer alıyor. Öğrenciler, daha sonra kendi belirlediği aralıklarla 18 bin programdan tercih kriterleri doğrultusunda uygun olan yükseköğretim programlarını görme imkanı buluyor" diye konuştu.

SBS için de hazırlanıyor
Volkan Gökdemir, öğrencilerin tercih programına http://osstercih2013.k12net.com/ adresinden ulaşabileceğini kaydederek, adaylara programı kullanmadan önce giriş sayfasındaki yardım videosunu izlemelerini önerdi. Gökdemir, SBS için de benzer bir internet sitesinde hazırlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere büyük kolaylık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN