Fırın işçileri zor durumda

Giriş Tarihi: 11.7.2013

Hava sıcaklıklarının 40 dereceye yaklaştığı Başkent'te Ramazan'la birlikte pide talebinin artması özellikle fırında çalışan işçileri zorluyor

Ramazan ayı ile birlikte pide talebinin artması fırın işçilerinin kabusu oldu. Fırının 80 derecelik sıcağıyla dışarıdaki 40 derecelik hava sıcaklığının birleşmesi işçileri zorluyor. Fırın çalışanları, "Ekmeğimizi ateşten çıkarıyoruz. Ramazan ve oruç işlerimizi daha da zorlaştırdı" dedi. Özellikle Ramazan ayında pide yapmanın zorluklarını anlatan işçiler, orucun kendilerini etkilemediğini söyledi.

"BEREKETLİ BİR AY"
Pide ustası Mehmet Diler, "Ramazan ayından çok memnunuz. Sıcağa rağmen, işimizin zorluğuna rağmen orucumuzu tutmaya devam ediyoruz" diye konuştu. Fırın sahibi Dursun Ali Kesimal ise, Ramazan ayının çok bereketli olduğunu belirterek, havanın sıcak olmasına rağmen yoğun bir şekilde çalıştıklarını vurguladı.

"BANA SERİN GELİYOR"
Pidenin sıcak çıktığını, sıcak yendiğini anlatan Kesimal, şöyle konuştu: "Pidenin mantığında bu var. Onun için biz de işimizi ona göre ayarlıyoruz. Vatandaşı memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gece-gündüz çalışıyoruz. Dışarıda durmaktansa fırında bulunmayı tercih ediyorum. Burası bana oldukça serin geliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırın işçileri zor durumda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN