Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan memnuniyeti

Onbir ayın sultanı Ramazan, Ulus Hali'ni canlandırdı. İftar sofralarını süsleyecek yiyeceklerin mevsimine göre normal fiyatlarda satılması, yüzleri güldürüyor

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Ankaralılar'ın alışverişte rağbet ettikleri Ulus Hali ve civarında Ramazan bereketi yaşanıyor. Esnaf. yeni mahsul kahvaltılık ve et-tavuk-balık ürünleri ile meyvesebzeyi tezgahlara koydu. Yıllardır yaşanan "Ramazan öncesi fiyat artırımı" bu yıl alınan önlemler ve meyve-sebze bolluğu nedeniyle gerçekleşmedi. Mevsimine göre ürünlerin normal fiyatlarda satılması hem vatandaşı hem de esnafı memnun etti.

FİYATLAR CEP YAKMIYOR

Ankara'da 300 gram Ramazan pidesinin fiyatı 1.5 TL olarak açıklandı ancak bazı fırınlarda ve süpermarketlerde pide 2 TL'ye satılıyor. Ulus Hali'nde ise pidede indirim var. 300 gramlık pide. halde ise 1 TL'den satılıyor. En önemli düşüş ise domateste yaşanıyor. Birkaç hafta öncesinde fiyatı 5 liraya kadar çıkan domates. halde 1.5-2.5 TL arasında alıcı buluyor. Alışverişe çıkan Yağmur Önsoy. "Her bütçeye uygun olduğu için hali tercih ediyorum" derken. Nevin Katar. "Markette bu ramazan heyecanını yaşayamıyoruz. Tarihi halde fiyatlar gayet uygun" diye konuştu.

ESNAF PARA KAZANIYOR

Yüksek fiyat beklentileri nedeniyle işlerin azalacağını düşünen esnaf da alışveriş yoğunluğu nedeniyle halinden memnun. Esnaf, haldeki alışverişin eski durumunu arattığını söylese de Ramazan nedeniyle yaşanan satış artışının kendilerini memnun ettiğini belirtti. Esnaf, satışların, Ramazan sonrasında da aynı şekilde olmasını temenni etti.

ESNAF NE DİYOR?
Şaban Akbaş (Balık çı): Ramazanda balık çok tercih ediliyor. Normal yaz dönemine göre balık satışımız arttı. Şu anda fiyatlar da gayet uygun.
Ramazan Şahin (Sucuk-pastırma satış çısı ): Sucuk ve pastırma fiyatları geçen Ramazana göre daha ucuz. Özellikle pastırma satışındaki Ramazan bereketi yüzümüzü güldürdü.
Ahmet Karak üçük (Ba harat çı): Hal olarak Ramazan alışverişinden memnunuz.
Halit Kurt (Sebzeci): Ceviz fiyatlarında bir değişme olmadı satışlardan memnunum. Yıldan yıla eski Ramazanları arıyoruz.
Mehmet Kurt (Manav ): Salata malzemeleri ve diğer yeşillik fiyatları bu yıl mevsim şartlarında. Geçen yıla göre bir değişiklik yok. satışlardan memnunuz.
Erdo ğan Demir (Hurma ve baharat çı): Ramazan hurmayla özdeşleşmiştir. Hurma fiyatları bu sene geçen seneye nazaran daha ekonomik. Hurma. her zaman tüketilmesi gereken bir meyve. Hurmada yaklaşık 12 çeşit vitamin var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan memnuniyeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN