Yusuf YALKIN: G.Birliği denince dudak büküyorlar!

Giriş Tarihi: 13.7.2013
"Nostalji dedikleri şey nedir?" sorusuna kısaca, "Eskiyi yad etmek" cevabı verilebilir sanırım… Nereden mi geldi şimdi aklıma, nostalji yapmak?
Efendim, geride bıraktığımız hafta servisteki arkadaşlarla Bolu'ya gittik. Gençlerbirliği kampına… Değişik bir ortam. Orman kokusu, doğal yeşillikler ve temiz hava… Sabah antrenmanında izledik takımı. Teknik Direktör Metin Diyadin ve ekibinin yeni sezona hazırladıkları kadroyla ilgili açık söylemek gerekirse, "Açık ve net bir izlenim" edinemedik!
Ama, üç aşağı beş yukarı bir fikrimiz oldu. Gidenler vardı, gelenler de… Hatta gelecekler de olacak yakında!
Henüz işin başında Metin hoca… Karşılıklı peşrev içindeler futbolcularla; birbirini tanımak için çaba gösteren Kırkpınar pehlivanları gibi.
Kimsenin kimseye henüz "El ense çekmeye" niyeti yok!
Genel anlamda "Sessizlik" hakim Gençlerbirliği'nin kampında… Temkinli olmak yeğleniyor… Ne "Çok iddialılar", ne de çok "Çekingen!.." İkisinin ortasındalar… 18'in yarısı 9.luk yeterli sanki!
Nostaljiden söz açmışken, geriye gidemeden hemen "Cümbür lop" takıma daldık. Aslında size bir şey söyleyelim mi?
Şöyle derinlere dalıp, geçmişteki olayları anımsayınca, Ankara ekibinde pek de bir şeyin değişmediğini görüyorsunuz. Nostalji yapmak bile size "Değişmezliği", "Klasikleşen G.Birliği tarzını" anımsatmaktan öteye gitmiyor!
Yıllardır bu takım, "Orta sıraları" yeterli görüyor!
Şöyle, "Çıtayı iyice yükselteyim... Tepeyi zorlayayım… Zirve için oynayayım… Stadı tıklım tıklım dolduracak takımı kurayım… 'Şampiyonlukta ben de varım' diyeyim…" tarzında iddialı söylemleri duyamıyoruz bu kulüpte!
Bu bir eksiklik değil mi sizce de?
Elbette iyi yönetilen bir kulüp G.
Birliği. Borcu yok… Kimseye muhtaç değil. Kasasında para dolu!
Tesisleri mükemmel… Başkan ilhan Cavcav'ın sağladığı bu güzellikleri görmezden gelmemiz haksızlık olur!
Ama bunların olması yeterli mi?
Kesinlikle "Yeterli değil…" Çünkü, "Sportif başarının, daha açık bir deyişle şampiyonluğun yaşanmadığı yer, saray olsa ne yazar!.."
O nedenle "G.Birliği" denince, sporseverler dudak büküyorlar…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: G.Birliği denince dudak büküyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN