Alkollü eylemciler emniyete takıldı

Gezi Parkı olayları nedeniyle Başkent'te gerçekleşen eylemlere katılan 100'ü aşkın sürücünün alkollü araç kullandığı tespit edildi. Ehliyetlere el konuldu

Giriş Tarihi: 16.7.2013
Ankara'da Dikmen ve Kenedy Caddesi ile İncirli'de süren eylemlere çıkan yollarda trafik polisi uygulama başlattı. Polise taş ve sapanlarla karşılık veren göstericilere müdahale edilirken, eylemlerin düzenlendiği noktalara trafik ekipleri konuşlandırıldı. Ekiplerin, eylemlere katıldıkları öne sürülen 100'den fazla araç sürücüsüne alkolden işlem yaparak ehliyetlerine el koyduğu belirtildi. Emniyet yetkilileri uyglamaların aralıksız devam edeceğini belirttiler.

100'Ü AŞKIN SÜRÜCÜ

Başkent'te üç noktada özellikle gecenin geç saatlerine kadar süren şiddetli eylemlerde yaralananların yanı sıra gözaltına alınanlar da oldu. Terör, İstihbarat, Güvenlik ve Çevik Kuvvet Şubeleri'ne bağlı ekiplerin görev aldığı eylemlere trafik polisleri de destek veriyor. Eylemlerin gerçekleştiği Dikmen ve Kenedy Caddesi ile İncirli'de trafik ekipleri uygulama yapıyor. Dört gündür süren eylemlere katılan 100'ün üzerinde sürücünün alkollü çıktığı kaydedildi. Çıkan olayların ardından 11 kişinin de gözaltına alındığı bildirildi.

KONTROLLER SIKLAŞTIRILIYOR
İstanbul'da 31 Mayıs'ta patlak verip ardından Ankara'ya sıçrayan Gezi Parkı eylemleri yaklaşık bir aydır aralıklarla sürüyor. Eylemlerde ölen ve yaralananların dışında çok sayıda kamuya ait bina ve araçların yanı sıra banka ve ATM'ler büyük hasar görmüştü. Trafik polisleri Ankarada eylem alanlarına çıkan yollarda kontrol başlattı. Trafik uygulamalarının aralıksız devam edeceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkollü eylemciler emniyete takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN