HÜSEYİN KOCABIYIK: Günümüzün Türkiye'si

Giriş Tarihi: 16.7.2013
Sokaklarda neredeyse iki aydır eylem yapılıyor. Eylemcilerden bir teki bile "açız" demedi. Bir tek eylemciden "işsiziz, bize iş" feryadı duymadık. Harç, burs vs. için slogan atan bir genci ise şu ana kadar gören yok! Niye acaba, hiç düşündünüz mü?

***
Ben düşündüm… Çünkü on yıldır bizi yönetenler bu ülkeyi… Bu ülkenin ekonomisini büyüttüler. Verimliliğini artırdılar. Yaşam kalitesini yükselttiler. Siz hiç hastane köşelerinde sürünen birine rastlıyor musunuz bu ülkede? Rastlayamazsınız! Çünkü bu sorunu çözmüş bizi yönetenler. Yardım yapacak fakir bulamıyor insanlar. Olanların da imdadına yetişen o kadar çok mekanizma var ki… Tam 2 milyon 600 bin aile orta sınıfa transfer olmuş. Milli gelirden 3 bin dolar pay alırken, 13 bin dolar alır olmuşuz.

***
Yürüyen, sağa sola saldıran gence "ne istiyorsun?" diye soruyoruz: Cevap,"özgürlük istiyorum!"oluyor. "Ne özgürlüğü istiyorsun" diye sorunca da bön bön bakıyor. Bilmem ki bu gence nasıl anlatmalı… On sene önce bu ülkenin karakollarında manyeto aleti, Filistin askısı ve falaka demirbaştı. Git babana sor delikanlı… O günler nasıl günlerdi! Ahhh ah… Yine geldik Fransız atasözüne: "Gençler bilebilse, ihtiyarlar yapabilse"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜSEYİN KOCABIYIK: Günümüzün Türkiye'si
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN