ASKİ 'den ağaç kampanyası

Ankara'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan ASKİ, aynı zamanda baraj havzalarının çevresini de yeşillendiriyor

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ankara'nın daha yeşil bir kent" olması için başlatılan çalışmalara, belediyenin ara vermeden devam ettiğini söyledi. ASKİ Genel Müdürlüğü'nün kendi tesislerine daha önceki yıllarda 1 milyonun üzerinde farklı türde ağaç diktiğini hatırlatan Başkan Gökçek, bu seni ise 420 bin karaçam ile 62 bin farklı türde ağacın toprakla buluştuğunu vurguladı.

"HER ABONE YE BİR AĞAÇ"
ASKİ tarafından başlatılan ağaç dikme seferberliğinin 'Her Abone İçin Bir Ağaç' kampanyası şeklinde devam ettiğini belirten Gökçek şunları söyledi: "Ankara'nın içme suyu ihtiyacını en iyi şekilde sağlayan ASKİ, Başkent'i yeşillendirme çalışmalarına da ortak oluyor. Çamlıdere, Kavşakkaya ve diğer baraj havzalarında ağaçlandırma yapılıyor. Amacımız ASKİ'nin yaklaşık 1 milyon 700 bin su abonesinin her biri için ağaç dikmek."

FİDAN YETİŞTİRİLİ YOR

Fidanların ASKİ'nin kendi tesislerinde yetiştirildiği bilgisini de veren Melih Gökçek, bu sene Kavşakkaya Barajı'na 49 bin, Çamlıdere Barajı'na 10 bin Karaçam fidanı dikildiğini anımsattı. aşkan Gökçek, "ASKİ'nin kent içinde bulunan pompa istasyonları, su depoları, bölge müdürlükleri gibi tesislerine de toplam 3 bin 140 melez selvi leylandi dikildi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ 'den ağaç kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN