Çek-gönder ilgi görüyor

Yenimahalle Belediyesi'nin "Akıllı Kent Otomasyon" sistemiyle vatandaşlar eksiklikleri cep telefonuyla belediyeye iletebiliyor

Giriş Tarihi: 19.7.2013
Daha iyi hizmet için teknolojik yenilikleri takip eden Yenimahalle Belediyesi'nin Akıllı Kent Otomasyon Sistemi AKOSCEP, büyük ilgi görüyor. AKOSCEP Android ve IOS uygulamalarıyla belediye işlemlerini cep telefonundan yapabilen vatandaşlar, çek-gönder hizmeti ile gördükleri eksiklikleri anında yetkililere iletebiliyor. Vatandaşların taleplerini fotoğraflı olarak anında alan ekipler ise ilgili birimleri harekete geçirerek sorunu çözüyor.

"YETİŞMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Ancak Yenimahalle çok geniş sınırları olan bir ilçe. Belediye çalışanlarının her yere yetişmesi mümkün değil. Bu durumda da teknoloji imdadımıza yetişiyor. Yenimahalleli hemşerilerim bize teknolojiyi kullanarak ulaşıyor ve bizi yönlendiriyor. Biz hemşerilerimiz ile işbirliği içinde ilçemizi yarınlara taşımayı hedefliyoruz" dedi.

SORGULAYABİLİYORLAR

Vatandaşlar, AKOSCEP'in Android ve IOS uygulamalarıyla evrak takibi, vergi sorgulama ve ödeme, arsa rayiç değeri öğrenme, borç sorgulama, ödeme gibi birçok işlemi belediyeye gitmeden hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda belediyenin etkinliklerini de öğrenme fırsatı bulan vatandaşlar, kültürel ve sanatsal faaliyetleri buradan takip edebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çek-gönder ilgi görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN