Engelleri kaldıran çocuk merkezi

Keçiören Belediyesi'nin açtığı "Gündüz Misafirhanesi ve Çocuk Oyun Merkezi" engeli olan, olmayan çocukları buluşturuyor. Merkezde çeşitli kurslar veriliyor

Keçiören'de engelli çocuklara yönelik hizmet veren "Gündüz Misafirhanesi ve Çocuk Oyun Merkezi" sayesinde aileler sosyal hayatlarını sürdürebiliyor. Tüm gün engelli çocuklarıyla birlikte oldukları için kendilerine vakit ayıramayan ya da evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler, merkez sayesinde rahat nefes aldı.

AYNI ÇATI ALTINDALAR

Merkezde sadece engelliler bulunmuyor. Uygulanan kaynaştırma programıyla normal eğitim alan çocuklarla özel eğitime muhtaç olan minikler aynı çatı altında toplanıyor. Müzik eğitimiyle ritim duyguları geliştirilen çocuklar aynı zamanda ebru baskısı, okuma yazma ve resim derslerine de katılabiliyor.

TATİLE GİDECEKLER
Her gün sabah 08.00'den akşam 18.00'e kadar açık olan merkez günde 3 saati geçmeyecek şekilde çocukları misafir ediyor. Misafirhaneye servisle gelen miniklere öğle yemeği de veriliyor. Özellikle pazar günleri yoğunluk yaşayan merkezin tüm ihtiyaçları ise Keçiören Belediyesi tarafından karşılanıyor. Gençlik ve Spor Başkanlığı ile yapılan anlaşma çerçevesinde merkez çalışanları ve kuruma üye çocuklar ağustos ve eylül aylarında Kuşadası'na gidecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri kaldıran çocuk merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN