Elmadağ'da büyük kentsel dönüşüm

Giriş Tarihi: 20.7.2013

Yenice, Yenidoğan ve Yenipınar'da olası bir afette can ve mal kaybına yol açabilecek yapılar Bakanlar Kurulu kararıyla yıkılacak

Elmadağ'da olası bir afete karşı dayanıksız olan Yenice, Yenidoğan ve Yenipınar mahallelerindeki yapıların yıkılması gündemde. Belediye Başkanı Gazi Şahin, yapıların çok eski olduğunu belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile görüştük. Söz konusu alanlar için Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hayata geçirilmesi için belediyemiz yetkilendirildi" dedi.

"HAKLARINI KORUYACAĞIZ"
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, kentsel dönüşüm olarak ilan edilen 52 hektar yüz ölçümdeki alanın zemin etüt incelemelerini yaptı. Gazi Şahin, vatandaşları mağdur etmeden yerinde dönüşüm sağlanacağını anlatarak, "Vatandaşların yaşama hakkını koruyacağız. Mülkiyet hakkına saygılı bir şekilde sağlıklı, güvenli ve modern bir yaşama çevresi oluşturmayı amaçladık" diye konuştu.

TÜM KOŞULLAR İYİLEŞTİRİLECEK
Dünyada kentlerin yarıştığını ifade eden Gazi Şahin, şöyle konuştu: "Bu yarışta geride kalmamak için kentimizi en üst seviyelere çıkartmalıyız. Hükümet bu konuda yerel yönetimlere çok büyük destek sağlıyor. Kentsel dönüşümle bozulma yaşanan alanlarda ekonomik, fiziksel, sosyal ve çevresel koşullar kapsamlı ve bütünleşik yaklaşımlarla iyileştirilmesi amaçlanıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmadağ'da büyük kentsel dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN