Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar kocalarının geri dönmesini istiyor

'Aile İçi Şiddet Bürosu'na başvuran ve önce eşinden şikayetçi olan kadınların daha sonra savcılara "Eşimi muma çevirdim. Eve tekrar gelsin" dediği öğrenildi

Türkiye'de ilk kez Ankara'da kurulan Aile İçi Şiddet Bürosu'nda görev yapan savcılar yaşadıklarını kaleme aldı. Mağdur kadınları dinleyen savcılar zaman zaman yaşadıklarıyla adeta şaşkına dönüyor. Kimi kadının şikayetin ardından tekrar savcılığa giderek "Eşimi muma çevirdim. Sen onu affettim. Siz de affedin. Eşimi geri istiyorum" kiminin ise açılan davayı kapatıp "Kocam eve gelsin. Davadan vazgeçtim" dediği öğrenildi.

DERGİYE ANLATTILAR

Büroda görevli savcılar Özlem Şimşek, Emine Avcıoğlu, Metin Serhantaş ve Gökay Aktaş, adliyenin yeni dergisi Başkent Bakış'ta aile içi şiddet olaylarına ilişkin istatistikleri paylaştı. Mağdur kadınlarla yaşadıklarının perde arkalarını da kaleme alan savcılar her gün trajikomik olaylarla karşılaşacaklarını bildiklerini söyledi. Savcılar, dergide başlarına gelen ilginç olayları anlattı.

"EŞİM MUM GİBİ OLDU"
Savcılar, daha önce eşinden şikayetçi olan kadının şikayetini geri aldığını, bunu ise, "Sayın savcım, eşim mum gibi oldu, sözümden çıkmıyor. Bu nedenle şikayetimden vazgeçmek istiyorum" sözleriyle açıkladığını paylaştı. Daha önce şiddet uyguladığı iddia eden ve tedbir kararı uygulanan kocası evden uzaklaştırılan kadının ikinci kez müracaat ederek, "Kocamı evime geri getirin" dediği öğrenildi. Savcıların "Kocanı zorla eve geri getirme yetkim bulunmuyor" sözleri üzerine ise kadının, "Evden uzaklaştırmayı biliyorsunuz da eve getirmeyi mi bilmiyorsunuz" şeklinde isyan ettiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar kocalarının geri dönmesini istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN