Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu motifleri Ankara'ya taşındı

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Meral Akan'ın Anadolu motiflerini yansıttığı "Semboller" sergisi, sanatseverlerle buluştu

Anadolu'nun geleneksel motifleri, özel bir sergiyle Başkentliler'le buluştu. Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Meral Akan'ın "Semboller" adlı sergisi, Ankara Vakıf Eserleri Müzesi'nde ziyarete açıldı. Selçuk Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımıyla açılan sergi, 26 Temmuz'a kadar izlenebilecek.

ANLAMLARI AYRI
Yün malzemelerin kullanıldığı keçe zemindeki kilimlerin geleneksel yöntemlerle yapıldığını anlatan Meral Akan, "Kilimlerin yapımın da kullanılan malzemeler hazır olarak doğadan alınıyor ve hiçbir işleme tabi tutulmadan keçe zemine aktarılıyor" dedi. Sergiyle Anadolu motiflerindeki derin anlama ilgi çekmek istediğini anlatan Akan, "Bana göre her motifin bir anlamı var. Bu nedenle sergimin adı Semboller" diye konuştu. Yeni bir konsept hazırlığında olan Doç. Dr. Meral Akan, 31 Temmuz- 7 Ağustos arasında Altındağ Hamamönü'nde geleneksel el dokumaları sergisini açacağını da dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu motifleri Ankara'ya taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN