Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altyapı zafer kazandıracak

Ankaragücü Teknik Direktörü Hayati Soydaş, altyapıdan oluşturduğu kadroyla takımı hak ettiği yere taşıyacaklarını dile getirdi

Giriş Tarihi: 22.7.2013
Sabah Ankara, yeni sezon öncesi Başkent takımlarını kamplarında ziyaret etmeye devam ediyor. Gençlerbirliği ve Ankaraspor'un ardından yazarlarımız Ali Erdoğan ve Hasan Ötkün ile 32 yıl sonra Spor Toto 2. Lig'de mücadele edecek Ankaragücü'nü, Teknik Direktör Hayati Soydaş ve futbolcularla Bolu'da masaya yatırdık. Hayati Soydaş ile Mehmet Yiğiner yönetimiyle kabus gibi geçen yılların ardından esen değişim rüzgarlarını konuştuk. Ankaragücü'nün PTT 1. Lig'e dönme planlarını tartıştık. Teknik ekibinden futbolcusuna, kulüp çalışanından malzemecisine kadar tüm ekibin, büyük bir dikkat ve temkin içinde "Ankaragücü'nü olması gereken yere getirmek için bir saniye bile kaybedecek vaktimiz yok" diyerek ciddiyet içinde çalıştıklarına tanık olduk.

Teknik heyet A.Gücü'nü iyi tanıyor
Hayati Soydaş'ın yardımcıları Timur Atalay, Ümit Geçmen ve Yılmaz Bal'ın, uzun yıllar Ankaragücü için mesai harcamış isimlerden olması büyük şans olarak değerlendiriliyor.

Hayati Soydaş heyecanlı
Sarıla civertli formayı uzun yıllar taşıyan, takım kaptanı olmanın onurunu yaşayan teknik direktör Hayati Soydaş, "Ankaragücü çok özel bir kulüp, yıllarca formasını taşımanın onurunu yaşadım. Şimdi de teknik direktör olarak göreve başladım. Elbette bu onurlu mesai için büyük heyecan duyuyorum" dedi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Zaman konuşma zamanı değil" diyen Soydaş şunları kaydetti: "Ankaragücü olağanüstü olaylar yaşadı. Zaman çalışma ve dayanışma günü. Başkanımız Mehmet Yiğiner başta olmak üzere yönetim kurulumuz çok önemli işler yaptı. Mevcut kadrodan sadece üç oyuncunun ayrılması, bunun dışında tüm oyuncularla anlaşmaya varılması, daha da ötesi kadrodaki tüm futbolcularım ızın sözleşmelerinin uzatması çok önemli gelişme ler, tesislerin baştan aşağı yenilenmesi, bunlar, çok sevindirici."

Bizden bekleneni çok iyi biliyoruz

Dışarıdan gelen bir adam olmadığını dile getiren Hayati Soydaş, "Bizden bekleneni biliyoruz. Başta sahsım olmak üzere tüm teknik ekibimiz camianın içinden yetişen insanlarız. Bu büyük camianın ne kadar sabırsızlık içinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz her anımızı, her saniyemizi çok iyi değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Transfer yasağı nedeniyle tamamen altyapımızdan yetiştirdiğimiz bir takımla mücadele edeceğiz. Üst fırtınalar koparken, altyapımız çok iyi çalışmış ki bugün elimizde böyle bir kadro var. Bu kadronun avantajları olabilir, dezavantajları da olabilir. Bunun her türlü önlemi alıyoruz" diye konuştu.

Gereken önlemleri mutlaka alacağız

Rakiplerden çok kendi yapacaklarına bakacaklarını söyleyen Soydaş, "İdman kalitemiz sürekli artıyor. Fiziki dayanıklılığımız, kondisyonumuz yükseliyor. Hazırlık maçları yaparak eksiklerimizi görüp ona göre önlemlerimizi alacağız. Ankaragücü'nün birlik ve beraberlik içinde hak ettiği yere mutlaka getireceğiz" dedi. Ankaragücü'nün Bolu kampında bulunan 30 futbolcu da Tandoğan Tesisleri'nden yetişen oyuncular. Takımın en tecrübelileri olan kaleci Bayram Ongun'dan Mehmet Taşçı'ya, Mert Erdoğan'dan Serkan Şirin'e, Volkan Geyik'ten Kaan Kanak'a kadar tüm oyuncular, "Sorumluğumuzu biliyoruz. Düne göre daha tecrübeliyiz. Ankaragücü'nü hak ettiği yere mutlaka taşıyacağız" diyerek kendilerine güvenlerini ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Altyapı zafer kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN