Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İncesu'da kokudan nefes alınmıyor

İncesu'daki 140/3 Sokak'ta 20 yıldır çözülemeyen kanalizasyon sorunu vatandaşı isyan ettirdi. Çocukların oynadığı sokaktan akan lağım kokusundan nefes alınmıyor

Çankaya Belediyesi sınırlarında yer alan İncesu Caddesi'ni kesen 140/3 Sokak'taki 20 yıldır süren kanalizasyon sorunu, görenleri hayrete düşürüyor. Yer altından geçmesi gereken kanalizasyon boruları toprak üstünde duruyor. Patlayan borulardan sızan lağım suları sokağa akıyor. Bu durum ise özellikle oyun oynayan çocukların ölümcül hastalıklarla karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Mahalleye 12 yıl önce taşınan Halil Çağman duruma isyan ederek, "Yaklaşık 20 yıldır sokak böyle. Koku hepimizi perişan ediyor. Ancak sokağa çıkmıyoruz, kapı ve pencerelerimizi açmıyoruz. Çocuklarımız pis suyun içinde büyüyor. Onlara bu suyla oynamayın diyoruz. Ama çocuk işte her zaman bizi dinlemiyorlar. Yetkililer de bu rezaleti görmezden geliyor" diye tepki gösterdi.

'Artık yeter'
Mahalle sakinleri, 2006 yılında Çankaya Belediyesi'ne dilekçe yazdıklarını ve "Burası kentsel dönüşüme ayrıldı" yanıtını aldıklarını vurguladı. 2 çocuk annesi Şeniye Kurum ise "Kayınvalidem lağım yüzünden akciğer enfeksiyonu geçirdi. Aylarca hastanede yattı. Belediyeyi defalarca aradım ama gelen giden olmadı. Çocuklarımı balkona dahi çıkaramıyorum. Artık yeter. Biz de rahat nefes almak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İncesu'da kokudan nefes alınmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN