Melih Gökçek'ten Alevi-Sünni çağrısı

Melih Gökçek, Türkiye'nin huzura kavuşmaya başladığını gören dış güçlerin, Alevi-Sünni çatışması çıkarmak istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 1.8.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaklaşık 2 bin kişilik şoför esnafının bulunduğu iftar yemeğinde, Alevi-Sünni kardeşliği çağrılarına destek verdi. Gökçek, Türkiye'de dış güçlerin Alevi- Sünni çatışması çıkarmak istediklerini belirterek, "Bu tahriklere gelmeyeceğiz. Alevi- Sünni etle tırnak gibidir, kardeştir" dedi. Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani, minibüsçü ailesi içerisinde Laz, Alevi, Kürt, Sünni bulunduğunu anlatarak, herkesin etle-tırnak gibi yaşadıklarını söyledi. Sürekli yolcu taşıdıkları için birçok konuya kulak misafiri olduklarını anlatan Gani, şöyle konuştu: "Son zamanlarda 'okullar açıldığında yeniden eylemlere devam edeceğiz' gibi sözler duyuyoruz. Bizim Alevi-Sünni, Kürt-Laz gibi ayrımımız kesinlikle yok. Biz kardeşiz, yumak gibiyi. Ne olursa olsun bunlara fırsat vermeyin" çağrısında bulundu.

'Ülkemiz kalkınıyor'
Daha sonra konuşma yapan Alevi durak başkanları, birlik ve beraberlik mesajı vererek, desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e teşekkür etti. Gökçek ise Türkiye'nin son yıllarda hızla büyüdüğünü, dev projelerin bazı ülkelerin gözünü korkuttuğunu belirterek, "Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni ilan edildi ilk 6 ay itibariyle dünyadaki büyümelerin içerisinde Şili'den sonra Türkiye ikinci büyüme oranını gösteriyor. Bu da ülkemizin kalkındığını gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Gökçek'ten Alevi-Sünni çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN