Zabıtadan pazarlarına sıkı denetim

Giriş Tarihi: 2.8.2013 13:41

Ankara Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların güvenli şekilde alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla pazar yeri ve esnaf denetimine devam ediyor.

Zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerde satışa sunulan gıdaların, gıda yönetmeliğine uygunluğu ve etiketlerinin bulunup bulunmadığını kontrol ediyor. Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Orhan ve Zabıta Müdürü Refah Arslan eşliğinde yapılan zabıta denetiminde kurallara uymayan pazarcı esnafı uyarıldı.
Pazar esnafının kullandığı terazilerinde kontrol edildiği denetimlerde kurallara uymayan 4 pazarcı esnafına da geçici olarak faaliyetten men cezası verildi.

Mamak'ta inşa edilen kapalı pazarlarla birlikte halk pazarlarına belli bir standart getirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Zabıta denetimlerinin en büyük amacı vatandaşı korumak. Pazarcı esnafı arasında yönetmeliklere uygun çalışan esnafa ekiplerimiz teşekkür ediyor. Ancak yönetmeliklere aykırı bir şekilde çalışan pazarcıların da faaliyetleri durduruluyor." dedi.

TİTİZ KONTROL

Mamak'ta kurulan bütün halk pazarları zabıtanın yakın markajında. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde tezg'hların düzeninden sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığını kadar her şey titizlikle kontrol ediliyor. Pazarların giriş ve çıkışlarına terazi yerleştiren Mamak Belediyesi vatandaşların gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıtadan Mamak pazarlarına sıkı denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN