Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçim iptaline "ret" cevabı

YSK, ATO'nun 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönündeki başvuruyu reddetti

Giriş Tarihi: 3.8.2013
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönündeki başvurunun Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedildiğini açıkladı. Bezci, "Seçim tartışmaları artık bitti. Bıraksınlar bundan sonra ATO üyelerine ve ülke ekonomisine hizmet edelim" dedi.

AY NI KİŞİLER SEÇİLD İ

ATO Başkanı Salih Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Mayıs'ta yapılan seçimlerde 68 meslek komitesi ve 188 meclis üyesinin belirlendiğini hatırlatarak, 10 Mayıs'ta yapılan yönetim kurulu seçiminin ardından bazı komitelerin seçimlerinin iptali için seçim kurullarına başvurular yapıldığını kaydetti. ATO'nun 8 ayrı komite seçimi için iptal başvurusu yapıldığını belirten Bezci, 64. Meslek Komitesi'nin seçimlerinin yenilendiğini ve aynı kişilerin tekrar seçildiğini söyledi. Bezci, 7 komite için de Yüksek Seçim Kurulu'nun ret kararı verdiğini kaydetti.

"İÇLER İNE SİNDİRSİNLER "
Yüksek Seçim Kurulu'na son başvurunun bankacıların kayıtlı bulunduğu 54. Meslek Komitesi için yapıldığını hatırlatan Bezci, tüm Türkiye genelinde banka şubelerinin odalara aynı şekilde kayıtlı olduğunu ifade etti. Bezci, "Arkadaşlarımızın sonuçları içlerine sindirmelerini bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim iptaline "ret" cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN