'Dönüşüm' kanuna takıldı

Isıtma sistemini doğalgazlıya çevirmek isteyen Şehitlik Mahallesi sakinleri, kanuna göre oybirliği sağlanamadığı için kömüre mahkum oldu

Dairelerine doğalgazlı ısıtma sistemi yaptırmak isteyen Polatlı Şehitlik Mahallesi sakinleri, Enerji Verimliliği Kanunu'na takıldı. Kanuna göre sistemin uygulanması için herkesin oybirliğine varılmış olması gerek. Şehitlik Mahallesi Siteleri Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Sak, konuyla ilgili yüzde 70 çoğunluk sağlandığını fakat herkes kabul etmediği için isteklerini gerçekleştiremediklerini belirtti.

HERKES 'EVET' DEMİYOR

Durumu, "azınlığın çoğunluğa hükmetmesi" olarak nitelendiren Yılmaz Sak, "Ocaklarımızı doğalgazlı kullanıyoruz fakat ısıtma sistemimiz merkezi. Onun da doğalgazlı olmasını istiyoruz. Enerji Verimliliği Kanunu 16. Maddesi'ne göre herkes bunu onaylamalı. Burada toplam 40 blok var. Her hane 'Evet' demiyor. Sonuçta azınlık çoğunluğa hükmediyor. Kanunun yumuşatılmasını istiyoruz. Önümüze set çekiliyor" diye konuştu.

PETEKLER DE DÖŞENDİ

Adnan Menderes, Elifkent, Emek, Kızıl, Şimşek ve Bayrak sitelerinin de aynı problemi yaşadığını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Selami Öztoprak ise şunları söyledi: "Bizim, ısıtma için sistemimiz mevcut. Petek, kombi ve doğalgaz boruları var fakat kanuna takıldığımız için doğalgazlı uygulamaya geçemiyoruz. Kanun oyçokluğuna göre düzenlenmiş olsa daha rahat olur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dönüşüm' kanuna takıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN