Camiler doldu

Başkentliler, Kadir Gecesi'nde camilere akın etti. Camilerde boş yer kalmayınca vatandaşlar namazlarını avluda kıldı

Giriş Tarihi: 5.8.2013
Ankara'da Kadir Gecesi, kılınan namazlar ve edilen dualarla idrak edilirken, camiler dolup taştı. Kuranı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve "bin aydan daha hayırlı" olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nde Ankaralılar camilere akın etti. Çok sayıda vatandaş, Kadir Gecesi dolayısıyla Kocatepe, Hacı Bayram-ı Veli camileri başta olmak üzere kentteki birçok camide iftardan sonra hazır bulundu. Camilerde boş yer bulamayan vatandaşlar ise teravih namazını avluda eda etti.

MİNİKLERİN SEVİNCİ
Kocatepe Camii'ne aileleriyle birlikte gelen çocuklar daha çok Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasından dolayı mutluluklarını belirtirken, yaşlılar Ramazan ayının bitmesinden dolayı duydukları üzüntüyü ifade etti. Çocukları, yaklaşan Ramazan Bayramı'nda toplayacakları şeker ve bayram harçlıkları cezp ederken, yaşlılar Ramazan'ın bitmesini hiç istemediklerini, şimdiden bu mübarek aya tekrar kavuşmayı dilediklerini dile getirdi.

Hacı Bayram'a ziyaretçi akını
Ankara'nın manevi şahsiyetlerinden Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin türbesi ve camisi de Kadir Gecesi'nde ziyaretçi akınına uğradı. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden türbeye gelen Ankaralılar camide namazlarını kıldı. Daha sonra Hacı Bayram- ı Veli Türbesi'nde ellerini açarak Yaradan'dan affedilmeyi diledi. Camide yer bulamayan Ankaralılar, yerlere hasırlarını sererek namazlarını kıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Camiler doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN