Pursaklar'da bayram denetimleri sürüyor

Ankara Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesi için bayram öncesi denetimleri artırdı.

Giriş Tarihi: 6.8.2013 15:57
Ankara Fırıncılar Odası, Esnaf ve Sanatk'rlar Odası tarafından belirlenen fiyat ve gramajlara göre Pursaklar ilçe sınırlarında bulunan fırın ve pastane gibi çok sayıda imalathanenin denetimi yapıldı. Ekipler yaptıkları denetimlerde odaların belirlemiş olduğu fiyat, gramaj ve hijyen kurallarını dikkate alıyor. Yapılan denetimlerinde; genel temizlik, üretim izni, ruhsat, gramaj, etiket ve personel kılık kıyafetleri konularına dikkat edildi. Zabıta ekipleri ve gıda mühendislerinin yer aldığı denetim ekipleri, ambalaj içerisindeki ürünleri, tatlıların gramajı, şeker ambalajları, imalat yerlerinin ve çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadığını yerinde denetliyor. Yapılan denetimler sonucu karşılaşılan olumsuzlukların giderilmesi için işletmecilere gerekli uyarılar yapıldı.

BAŞKAN ÇETİN: BAYRAMDA RAHAT ALIŞVERİŞ YAPIN
Bayram denetimleriyle ilgili açıklama yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Hemşerilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim için önceliklidir. Hemşehrilerimizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde gıda tüketebilmesi için, ilçemizdeki imalat ve satış yerleri düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Bayram öncesi zabıta ekiplerimiz tüm noktalarda denetimlerini gerçekleştirdi. Hemşehrilerimiz alışverişlerini rahatlıkla yapabilirler. Alışveriş yapan hemşehrilerimiz karşılaştıkları olumsuzlukları 527 65 90 numaralı telefondan bizlere bildirsinler." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pursaklar'da bayram denetimleri sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN