Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tatlıcı'lara sıkı denetim

Giriş Tarihi: 7.8.2013

Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Onaycı, gıdada yapılan hilelere karşı vatandaşları uyararak, "Bazı baklavalarda gördüğünüz bezelye olabilir" dedi

Ramazan Bayramı öncesinde denetimlerini sıklaştıran Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü gıda ekipleri, şeker ve çikolata satışı yapan işyerlerini mercek altına aldı. Ekipler, işletmelerin hijyen durumları, resmi evrakları, ürünlerin son kullanım tarihleri ve çalışanların sağlık karnelerini kontrol etti. Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Onaycı, "Üretim aşamasından satışa kadar her alanda kurallara uyulmasını sağlamaya özen gösteriyoruz" dedi.

KULLANIM TARİHİNE DİKKAT

Vatandaşları, alışveriş yaparken şeker ve çikolata gibi ürünlerin son kullanım tarihlerine dikkat etmeleri konusunda uyaran Süleyman Onaycı, yapılan denetimlerde istenilen koşulları yerine getiremeyen ve eksik belgesi bulunan işyerlerine süre verilerek eksiklerin giderilmesinin istendiğini belirtti. Onaycı, "Yeniden yapılan denetimlerde de tespit edilen eksiklikler devam ediyorsa cezai işlem uyguluyoruz" diye konuştu. Bayram öncesi alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında da bilgi veren Onaycı, gıdada yapılan hilelere karşı vatandaşları uyararak, "Pek çok yerde çok uygun fiyata alınan baklavaların üstünde gördüğünüz yeşil tabaka fıstık değil, kurutulmuş ve öğütülmüş bezelye olabilir. Herkesçe bilinen markaların içine ucuz ve kalitesiz çikolata karıştırılmış olabilir. Eğer şeker ya da çikolata yerine lokum almak istenirse, lokumun üzerine elinizle bastırın. Lokum tekrar eski formuna dönüyorsa tazedir ancak elle bastırıldığı şeklini muhafaza ediyorsa taze değildir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tatlıcı'lara sıkı denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN