Ali Öcal: Baykan ve amatörler

Giriş Tarihi: 8.8.2013
İnsanın yaptığı işler hakkında bir şeyler yazmasını pek doğru bulmam ama zaman zaman böyle hatalara düşmekten de kendimizi alamıyoruz. Yıllarca Ankara'da amatör futbolun sorunları ve özlemlerini dile getirmek için çok büyük mücadele verdik. Çıkarılan gazeteler, yapılan televizyon programları, ulusal ve yerel onlarca gazetede amatörler spor adına harcanan mesaisi ile geçti ömrümüzün çok önemli bir bölümü. Amatörlerin sorunlarını, özlemlerini hep gündemde tutmaya çalıştık. Onların sesi, kulağı olmaya özen gösterdik.
Ne kadar başarılı olduk, sorunların çözümüne ne kadar katkıda bulunduk, özlemlerinin ne kadarını giderebildik onu okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz. İhmalin ve acımasızlığın girdabında kıvranan amatörler adına geçtiğimiz hafta çok önemli bir gelişmeye tanıklık ettik. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu ile Ankara amatör futbolun taban birliklerinin temsilcileri, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ı ziyaret ettiler. Yıllarca amatör futbola karşılıksız hizmet edenler, tesis konusunda yaşanan sıkıntıları dile getirip Baykan'dan yardım istediler. Konu çok önemliydi ve yıllardır çözüme kavuşturulamıyordu.

Tesisler yetmiyor

Amatör futbol organizasyonu gibi ilimizin en büyük spor etkinliğinde tesis yetersizliği nedeniyle çok büyük problemler yaşanıyor.
Takımlar antrenman yapacak saha bulamıyorlar. Bir sezonda oynanan 4 bin futbol müsabakasına yetecek saha olmaması nedeniyle haftanın her günü maç oynamak zorunda kalınıyor. Bu da çalışan ve okuyan amatör futbolcuları çok zorluyor.
Ankara amatör futbolunda yaşanan olumsuzluklar birileri inanmasa ülkemizin doğu illerinde bile rastlanmayacak kadar büyük. Kangren olan bu sorunun çözümü için Mehmet Baykan yeni bir umut ışığı oldu. Ömrünü amatör spor ve sporculara adayan, sporumuzun en tepesinden yer alan Baykan'ın bu sorunu çözeceğine yürekten inanıyorum. Bu inancım bugüne kadar amatörler adına yaptıkları yapacaklarının teminatı olarak gördüğümdendir. Ankara Amatör Spor Kulüpleri'nin çiçeği burnunda Başkanı Murat Kandazoğlu, sorunun çözümü için Ankara Valisi Alaaddin Yülsel'in nerede ise kapısında nöbet tutuyor.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e
ulaşmak için her yolu deniyor. Yılların ihmali artık son bulmalı. Ankara'ya yakışır bir Amatör Evi'nin yapımının gerçekleşmesinde Mehmet Baykan'ın çok büyük şans olduğunu düşünüyorum. Çünkü amatörleri bu ülke hiç kimse O'nun kadar anlayamaz. O bu yol da bir ömür tüketti. Ankara'nın ıstırabını da mutlaka dindirecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Öcal: Baykan ve amatörler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN