Polis 'dinlendirecek'

Emniyet, uygulamaya yeni koyduğu "dinlen-yat-devam et" projesiyle bayram tatillerini kana bulayan trafik canavarlarına 'Dur' diyecek

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bayram tatillerinde hortlayan trafik canavarına "Dur" demek için farklı bir yola başvuruyor. Dünden itibaren başlayan tatil yolculuğunda Türkiye genelinde 40 bin polis görev alırken, havadan ve karadan denetimlerin sıkı tutulacağı bildirildi. Bundan önceki bayram tatillerinde binlerce kişinin ölümüne on binlercesinin de yaralanmasına yol açan kazaların daha çok sürücünün yorgunluğuna bağlı olduğu tespit edildi. Bunun önüne geçmek için düğmeye basan emniyet yollarda oluşturulacak kontrol noktalarında "dinlenyat- devam et" yöntemiyle sürücüleri dinlendirerek güvenli bir yolculuk yapmalarını hedefliyor.

"DİNLEN-YAT-DEVAM ET"
Yollardaki yoğunluğa rağmen kaza riskini en aza düşürmek başlatılan bu uygulamayla yollarda kontrol noktasında durdurulan sürücülerin yorgun olup olmadığı polisler tarafından gözlemlenecek. Yorgun olan sürücüler için şunlar yapılacak: "Dinlenmeleri için uyarılacak, geçişlerine izin verilmeyecek, sürücülerin araçtan inip yüzlerini yıkamaları ve kısa süreli de olsa dinlenmeleri istenecek. Ağır yorgunluğu olan sürücüler en yakın dinlenme tesislerine yönlendirilecek. Devam etmesine izin verilen sürücülere su, kolonya ve şeker ikram edilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis 'dinlendirecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN