Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çarşı esnafına anlamlı hediye

Yaklaşık 5 ay önce çıkan yangında tamamen küle dönen Yunus Emre Çarşısı yeniden yapıldı. Esnaf, Ramazan Bayramı'nda açılan çarşı nedeniyle çifte bayram yaşadı

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 6 Mart 2013'te çıkan yangında küle dönen Yunus Emre Çarşısı'nı söz verdiği gibi yeniden yaptırdı. Eskisinden çok daha büyük ve modern olan çarşı, Ramazan Bayramı'nda müşterilerine kavuştu. Aylardır çalışamayan esnafın mağduriyeti ise çarşının yeniden açılmasıyla son buldu.

"ALTERNATİFİ YOK"
Esnaf, çarşının yenilenmesini sağlayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, "Burası bize bayram hediyesi" dedi. Bayram hediyesi aldıklarını açıklayan esnaf çarşının kısa sürede eski potansiyeline kavuşacağını söylüyor. Müşterileri dört gözle beklediklerini ifade eden esnaf Birsen Vural, "Bayramdan sonra müşteri kitlemizin daha da artmasını bekliyoruz. Burası eski ve alternatifi olmayan bir çarşı" diye konuştu.

"KREDİ İSTİYORUZ"
Sefa Bağcı, yangında her şeylerini kaybettiklerini belirterek, "Şimdi ekmek teknemize tekrar kavuştuk. Belediye bizi mağdur etmedi. Eskisinden çok daha güzel oldu. Beklentilerimiz büyük" diye konuştu. Belediyenin Ramazan Bayramı'nda çarşıyı açma sözünü yerine getirdiğini anlatan Yılmaz Koçak, "Verilen sözler tutuldu. Ancak çoğu esnaf mal alamadı. Yangında hepimizin malı kül oldu. Borçlarımızı ödeyemediğimiz için sicilimiz de tehlikeye girdi. Tek isteğimiz bize kredi verilmesi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşı esnafına anlamlı hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN