Müjde! Sanatsevere bir 'Torun' geldi

Küçükesat'taki Torun Sanat Galerisi, izleyicilerine çağrı yaparak sene boyunca düzenlenecek etkinlikleri birlikte belirleme teklifinde bulundu

Giriş Tarihi: 9.8.2013
Geçen sezon Küçükesat'ta farklı bir konseptle açılan Torun Sanat Galerisi, 2013-2014 sezonuna daha kapsamlı bir programla girmeye hazırlanıyor. İzleyicilerine açık çağrı yaparak sene boyunca gerçekleştirecekleri etkinliklere önerileriyle katkı sunmalarını isteyen galeri, yeni sezon programını sanatseverlerle birlikte belirlemek istediğini duyurdu. Galeriden yapılan duyuruda "Her türlü etkinlik, performans ve proje fikirlerinizi, 21 Ağustos'a dek bize ulaştırmanızı dört gözle bekliyoruz" denildi.

GİDERLER GÖNÜLLÜLERDEN

Küçükesat'ta bir mekanın kiralanmasıyla ortaya çıkan Torun Sanat Galerisi, geride bıraktığı bir yıl içinde 10 sergi, 1 müzik performansı, sanatçı konuşması ve film gösterimi gerçekleştirdi. Giderlerinin her ay dört gönüllü tarafından karşılanmasıyla kapılarını açık tutan Torun, yeni sezona daha iddialı girmek istediğini duyurdu. Film gösterimleri, atölye çalışmaları ve konserlere de ev sahipliği yapan Torun yönetimi, 2013- 2014 sezonu için izleyicilerinden sergi önerisi beklediklerini belirtti.

YABANCILIK HİSSETMEYİN
Fotoğraf
sanatçısı Cemil Batur Gökçeer, Oğuz Karakütük, Zeynep Kayan, Yumuşak G Proje'nin kurucularından Amir Jamsh ve gazeteci Murat Akbayrak tarafından kurulan Torun'da daha pek çok ismin desteği ve emeği bulunuyor. İstanbul'a göre Ankara'da galeri ve sergilerin az olması nedeniyle kendilerini avantajlı gördüklerini anlatan Gökçeer, sanat galerilerinin insanların kendilerini yabancı hissetmedikleri yerler olmasını istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjde! Sanatsevere bir 'Torun' geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN