Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarının sırrı ekip çalışmasında

Ankara'nın ilk çevreci konut projesi olarak bilinen Paladyum Beytepe'de görev alan ekip, birçok başarıya imza atıyor. Mimar Kerem Önder, "Başarımızın sırrı ekip ruhunda" dedi

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Paladyum Beytepe'nin başarısında ekibin gücü yatıyor. Projenin Genel Koordinatörü mimar Kerem Önder yurt dışında 13 yıl boyunca birçok önemli ve büyük projeye imza atmış. Genç mimarın hedefinde deneyimlerini Paladyum Beytepe'ye ve Uzaltaş AŞ'nin gelecekteki projelerine aktarmak var. Önder, "Büyük ve kapsamlı projelerde her detaya hakim olmak, yaşanılan sürecin içinde bulunmak, projenin gelişimi için en önemli husus. İlk günden itibaren bu sürece dahil olmak bir mimar olarak beni çok mutlu ediyor" dedi.

"ÇOCUK YETİŞTİRMEKLE AYNI"
"Bir projeye yön vermek benim için çocuk yetiştirmekle aynı" diyen Önder, düşüncelerini "Sizin yön verdiğiniz bina sizi yansıtır. Nasıl bir çocuk sizin özelliklerinizi alırsa bir bina da sizin ona verdiklerinizle paralel gelişir" sözleriyle anlattı. Önder, ülke ekonomisinin 1990'lı yıllardan bu zamana sürekli gelişmesinin mimari oluşumu da hızlandırdığını kaydederek şöyle konuştu:

"MÜŞTERİ ODAKLI PROJE"
"Bu süreçte gelişen teknoloji, farklılaşan konut anlayışı Türkiye'de değişim sürecini başlattı. Paladyum Beytepe'de bir adım ileri giderek Türkiye'de yapılmış projelerin daha üst segmentine ulaşmayı hedefledik. Yenilikçi, gelişmiş ve müşteri odaklı proje yaratmayı amaçladık. Talep alan, konuşulan projeye imza attık. Bu başarıda Yönetim Kurulu Başkanımız Ünal Pala'dan en alt birimdeki çalışana kadar herkesin büyük rolü var.''

ÜST ÜSTE ÇAKIŞTIRILMALI'
Büyük çaplı projelerde dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinen Kerem Önder, "Projeden yapım aşamasına geçmeden, tüm aşamaların üst üste çakıştırılması gerekiyor. Projenin bu şekilde tasarlanması işlerin bir düzen halinde gitmesini ve daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Bu durum ayrı bir proje disiplini olmalıdır. Eğer bir proje başlangıcında mekanik, elektrik, statik ve peyzaj projelerine tümü ile hakim değilseniz başarılı olma şansınız çok azdır. Paladyum Beytepe projesinde biz bunu başarı ile uyguluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının sırrı ekip çalışmasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN