Çubuk Belediyesi'nden ücretsiz göz taraması

Çubuk Belediyesi ile Engelsiz Yaşam Vakfı'nın birlikte düzenlediği ücretsiz göz sağlığı taramasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Giriş Tarihi: 16.8.2013 14:29
İlçede 12-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek ücretsiz göz taramasına ilginin yoğun olduğunu söyleyen Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu, günlük 200 ila 300 kişi arasında vatandaşın muayene edildiğini belirtti. Tüm ilçe halkını sağlık taramalarına katılmaya davet eden Topçu, dünyaya açılan pencere olan gözde erken teşhisin önemine vurgu yaparak, şunları söyledi:

''Engelsiz Yaşam Vakfıyla birlikte daha önceden tespit ettiğimiz mahallelerimizde mobil ekiplerle ücretsiz göz taraması yapmaktayız. Tedavide başarı, rahatsızlıkları başlangıcında teşhis edip erken tedavi uygulamakla elde edilir. Dış dünyaya açılan penceremiz olan gözlerimizin sağlığı en az diğer uzuvlarımız kadar önemlidir. Amacımız, hep hastalandıklarında doktora gitmek zorunda kalan insanlarımızı, rahatsızlıkları öncesi doktora çekerek onları başlangıçta iyileştirmektir. Bu nedenle de Sayın Başkanımız Lokman Özden Beyin talimatlarıyla doktorları vatandaşlarımızın ayağına götürmekteyiz. Çünkü halkımızın sağlığı bizim için çok önemlidir.''

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğünün Engelsiz Yaşam Vakfıyla birlikte düzenlediği göz taraması 7 gün süreyle 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Göz taraması, Akkuzulu, Yenice, Dumlupınar, Esenboğa Mahalleleri ile Yavuz Selim Mahallesi Büyük Cami karşısında bulunan Çubuk Belediyesi Kültür Evi'nde yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk Belediyesi'nden ücretsiz göz taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN