Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitime milyonluk yatırım

Valilik ile Samsung Electronics'in anlaşmasına göre Yenimahalle Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne laboratuvar kurulacak

Giriş Tarihi: 16.8.2013
Ankara Valiliği, "Eğitime % 100 Destek Kampanyası" kapsamında hayırseverlerle buluşmalara devam ediyor. Ankara Valiliği'nde yapılan törenle Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ile Valilik arasında protokol imzalandı. Protokol gereği, Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti., Yenimahalle Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne, 2 milyon TL proje maliyetiyle "mobil cihazlar, ses ve görüntü cihazları, bilişim ürünleri ve beyaz eşya laboratuvarları"ndan oluşan 4 adet bilgisayar ve elektronik laboratuvarı kuracağı belirtildi.

TAKDİRE ŞAYAN

Vali Yüksel, "Kurumsal kimliği uluslararası alanda büyük bir saygınlık taşıyan Samsung Electronics'in, bu ülkede kazandıklarını, bu ülkenin çocuklarıyla paylaşma arzusu takdire şayan bir davranıştır. Protokolün anlamı büyüktür" diye konuştu. Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung da eğitime harcanan her kuruşun çocukları aydınlatan birer meşaleye dönüşeceğini belirterek, "İmkanımız olduğu sürece Ankara'da eğitim adına her tür teknolojik desteği sağlamaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN