Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te trafik kesintisiz akacak

Yakında kullanıma açılacak Anadolu Bulvarı-CHP önü ve Eskişehir Yolu- Bağlıca kesişimindeki köprülü kavşaklar, trafiği daha da rahatlatacak

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Yeni Çiftlik Bulvarı başta olmak üzere Çevre Yolu Bağlum Bulvarı bağlantısı için yeni köprü, Eskişehir Yolu-Bağlıca kesişimi, Alınteri Bulvarı-Uzay Çağı Caddesi kesişimi ve Anadolu Bulvarı- CHP Genel Merkezi önü köprülü kavşak çalışmaları gibi onlarca çalışmayı bir arada sürdüren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın projeleri bir bir hizmete girmeye hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Bulvarı-CHP Genel Merkezi önünde yapımı hızla devam eden ve ODTÜ ile şehir merkezine gidiş istikametinde taşıt trafiğine açılan yaklaşık 450 metrelik "Battı- Çıktı"olarak tabir edilen 3 katlı köprülü kavşak çalışmasında sona gelindi.

BATTI-ÇIKTI YÖNTEMİ
GİMAT istikametine gidiş yönünün de önümüzdeki günlerde trafiğe açılması planlanan çalışmalar kapsamında Anadolu Bulvarı'nda, "battı-çıktı" yöntemiyle kesintisiz trafik akışı sağlanacak.

BEKLEME OLMAYACAK
Büyükşehir Belediyesi'nin Eskişehir Yolu- Bağlıca Köprülü Kavşağı inşası da rekor bir sürede tamamlanıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin bu çalışmasında da Eskişehir Yolu üstten devam ederken, Bağlıca Yolu ve Koru Mahallesi'ne giriş için de köprü altından yan yollar yapılıyor. Başkent'in dört bir tarafında trafiği daha da rahatlatacak köprülü kavşak ve yol yapım çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, metro çalışmaları nedeniyle bir yılı aşkın süredir kapalı halde bulunan Genelkurmay Kavşağı Eskişehir Yolu (İnönü Bulvarı) dönüşünü de yeniden trafiğe açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te trafik kesintisiz akacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN