Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇAÇOY hayata bağladı

Giriş Tarihi: 17.8.2013

Çankaya Belediyesi'nin sosyal sorumluluk alanında "En İyi Proje" ödülüne değer görüldüğü ÇAÇOY projesi ile hayata tutunan 16 kişi, çalışıyor ve gelir elde ediyor

Çankaya Belediyesi'nin dezavantajlı gruplar için hayata geçirdiği Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Projesi, zihinsel ve bedensel engelli birçok kişiyi, evlerinden çıkarıp sosyal ve ekonomik hayatın içine katıyor. Mesleki ve sosyal rehabilitasyonun amaçlandığı proje ile oyuncak seri üretimine geçen engelliler, üretme duygusunu yaşıyor. Üretim esnasında kullanılan cihazlar ise tamamen korumalı ve güvenli. Çalışanlar, teknik eğitmen ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde mesailerini tamamlıyor.

"BAŞARILARI İLE GÜÇLENDİK"
ÇAÇOY Projesi'nin, 2012 yılında Sağlıklı Kentler Birliği'nin en iyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü'nü aldığını belirten Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, bu projenin engellilerin başarabildiğini gösterdiğini söyledi. Tanık, "Onlara güç katmak için girdiğimiz bu yolda onların başarısı ile güçlendik. Projemiz belediyelere ve ilgililere örnek olup yayılırsa engelli yurttaşlarımız için daha çok şey yapmış oluruz. Bu tüm halkımızın duyarlılık göstermesi gereken bir durum" dedi.

İŞ SAHİBİ OLABİLİYORLAR

Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi'nde, İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık Eğitim Merkezi ve Almanya Frankfurt'tan Praunheimer Werstatten desteğiyle yürütülen projeden, bugüne kadar 60 kişi yararlandı. Proje sadece eğitimle kalmıyor, eğitimden geçip sertifika almaya hak kazananların da iş sahibi olmasına önayak oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇAÇOY hayata bağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN