Ankaralılar İstanbul'a koştu

Başkentliler, geçen yıllarda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı'nda da İstanbul'a akın etti. Ankaralılar, kısa tatil dönemini kıyı şehirlerinde geçirdi

Giriş Tarihi: 18.8.2013
Hangi ilin sakinlerinin araçlarıyla hangi şehri ziyaret ettiğini gösteren verilere göre 2012 yılı Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi bu yıl da en çok İstanbullular seyahat etti. İstanbul'un ardından en çok seyahat eden iller ise Ankara ve Adana oldu. Yapılan araştırmaya göre, 34 plakalı araçlar en çok İzmir, Balıkesir ve Antalya'yı ziyaret etti. Mersin de İstanbullular'ın tercihlerinde üst sıralarda yer alırken, Mardin, Batman, Van, Trabzon ve Kayseri, çok sayıda 34 plakalı aracı ağırlayan diğer iller olarak dikkat çekti. İstanbul'u en çok ziyaret eden iller ise Ankara, Bursa, İzmir, Tekirdağ ve Kocaeli olarak sıralandı.

Kıyıdaki illere akın
Ramazan Bayramı'nda Ankaralılar'ın en çok ziyaret ettiği illerde ilk sırayı İstanbul alırken, Balıkesir, İzmir ve Mersin Başkentliler'in tercih ettiği diğer iller oldu. Anadolu'daki illerin bir kısmı ise Ramazan Bayramı'nı yakın şehirlerde geçirmeyi tercih etti. Antalya, Mersin'den Trabzon ise Samsun ve Rize'den gelen ziyaretçileri ağırladı. Öte yandan Batman, Van ve Mardinliler ise geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bayram tatilini ağırlıklı olarak kendi şehirlerinde geçirmeyi tercih etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralılar İstanbul'a koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN