Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'ten Meclis üyelerine AOÇ turu

Giriş Tarihi: 19.8.2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Belediye Meclis üyelerine Yeni Çiftlik Bulvarı ile Hayvanat Bahçesi ve Temapark alanlarını gezdirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ağustos ayı olağan toplantılarının son oturumuna başkanlık ederek, tüm Meclis üyelerini Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) sınırlarında yürütülen çalışmaları incelemek üzere geziye davet etti. Toplantı sonrası EGO'nun üstü açık gezi otobüsleriyle Büyükşehir Belediye Binası'ndan başlayan gezide Gökçek, Yeni Çiftlik Bulvarı, yeşillendirme çalışmaları, Temapark ve Hayvanat Bahçesi projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

YENİ GEÇİŞLER OLUŞUYOR

Bazı Metropol ilçe belediye başkanları ile Meclis üyelerinin katıldığı gezi, Celal Bayar Bulvarı üzerinde, Etiler Orduevi önünden Etimesgut'a kadar tren yoluna paralel bir şekilde inşa edilen Yeni Çiftlik Bulvarı üzerindeki tur ile başladı. Etiler Orduevi üzerindeki alt geçidin çıkışından sonra Konya Yolu'nu Yenimahalle'ye bağlayan yeni bir geçiş yaptıklarını dile getiren Gökçek, Hayvanat Bahçesi ve Temapark'ın 4.2 kilometre uzunluğunda bir alana inşa edileceğini açıklayarak, bulvarın ise 15 km olduğunu vurguladı.

KALE İNŞA EDİLECEK

Melih Gökçek, geniş bir alana sahip olacak Temapark ve Hayvanat Bahçesi'nde monoray, teleferik ve tren ile ulaşımın sağlanacağını belirterek, parkın ana girişine de 30 metre yüksekliğinde bir Selçuklu Kalesi inşa edileceğini açıkladı. Gökçek, Temapark'ın Avrupa'da bir eşi benzeri olmayacak. Kapalı alanlar Başkent'in kış turizmine canlılık katacak. Türkiye, yaz kış buraya akacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'ten Meclis üyelerine AOÇ turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN