Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karakollara takviye

Giriş Tarihi: 20.8.2013

Ankara Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Trafik Tescil Şubeleri'nde çalışan 400 personelin görev yerinin değişeceği, karakol ve ilçelere gönderileceği öğrenildi

İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı çalışmaya göre polisin, basınyayın, sendika, siyasi parti izleme ile ruhsat ve pasaport işlerini yürütme görevi değişiyor. Sıkıyönetim döneminde polise yüklenen bu görevler başka kurumlara devredilecek. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde bu işlemler için görevli 400'ü aşkın polisin de açığa çıkacağı, bu kadroyla ilçe ve karakollardaki personel eksiğinin giderileceği kaydedildi. Böylece devriye sayısında artışın yaşanacağı, biriken işlemlerin de kısa sürede çözüleceği belirtildi.

ASLİ GÖRENİVE DÖNÜYOR
Polisin görev tanımında değişiklik yapılmasıyla İçişleri Bakanlığı düğmeye bastı. Hazırlanan çalışmaya göre emniyetin sıkıyönetim dönemlerinde üstlendiği basın yayın, siyasi parti ve sendika izleme görevleri ortadan kalkıyor. Polisiye suçları kapsayan haberler için savcılık talimatıyla bilgiler RTÜK'ten istenirken, aynı zamanda pasaport ve araç ruhsatları da emniyetin elinden alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karakollara takviye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN